Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1776
 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 23 müzisyen gazete okuyor
 
 
Hasan Hüseyin Dulun
 
 
Yayımlanan Sayı : 1717

Berfin Aksu ve Kenan Tatlıcı Sanatseverleri Büyülediler. - 20.02.2019

Antalya’da iki genç ve başarılı yeteneğimizi dinledik. Türkan Şoray Kültür Merkezi’nde; “Muratpaşa’da Sanat Var” projesindeki “Genç Yetenekler Konseri”nde, Kemancı Berfin Aksu ve Piyanist Kenan Tatlıcı sanatseverlerle buluştu. İkili, çok başarılı bir performansla dinleyenleri etkilediler.

Berfin Aksu ve Kenan Tatlıcı farklı zamanlarda Antalya Piyano Festivali’nde de konser vermi
ş, Antalyalıya tanıdık iki genç ve kıymetli sanatçımız. B.Aksu, Türkiye’de, orkestra eşliğinde 8 yaşında konser veren ilk solisttir. Aynı zamanda ulusal ve uluslararası yarışmalarda birçok dereceler almıştır. Kenan Tatlıcı, Moskova Çaykovski Devlet Konservatuvarı’ndan(2013) mezun oldu. Halen Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı, “Sanatta Yeterlik” programına ve Çağdaş eğitim Vakfı’nın “Genç Yetenekler Projesi”ne devam etmektedir.

Görüldü
ğü gibi çok parlak bir eğitim geçmişine sahip genç sanatçılarımız dinletilerine, L.v.Beethoven “İlkbahar” adlı Keman Piyano Sonatı ile başladılar. Yalçın Tura’nın “3 Vals”iyle süren konserde, geçtiğimiz sezon 100. ölüm yıldönümü nedeniyle birçok etkinlikle anılan, C.Debussy’nin L.140 sayılı Keman Piyano Sonatı da seslendirildi. Konser programı, Fazıl Say’ın Op.7 Keman-Piyano Sonatı ve B.Bartok’un Romen Dansları ile sonlandı. Konserlerde hep dikkatimi çeken şeydir, solist ya da şefin ülkesine ait tınıları çok daha özenli ve başarıyla seslendirmesi(yahut ben öyle algılıyorum). Bu konserde de hem Yalçın Tura hem de Fazıl Say’la birlikte, yine bizden(ya da tanıdık) tınıları da içinde barındıran Bela Bartok’u çok daha özenle ve müthiş seslendirdi sanatçılarımız.

Bu Cuma (22.02.2019) ak
şamı yine Türkan Şoray Kültür Merkezi’nde, ülkemizin çok önemli bir topluluğu konuk olacak; Borusan Quartet. Bu dörtlü içindeki Efdal Altun’un, “müzikomedileri”nin de olacağını umut ettiğim bir program sunacaklarını düşünüyorum. E.Altun, bize Danny Kay’i anımsatacak bir bakıma!

 

     

Berfin Aksu, Fazıl Say ile 2009


 

0 adet yorum yazılmıştır. Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.Yazıyı Tavsiye Et
 
Tavsiye Adresleri


Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.

E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020