Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 16
Sayı: 1788
Halen içinde yaşadığımız Pandemi Sürecinde; konser, tiyatro, opera ve bale gibi sanat etkinlikleri devam etmeli midir?

Devam etmelidir.
Devam etmemelidir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 29 müzisyen gazete okuyor
 
 
Editör'den
 
 
Yayımlanan Sayı : 1680

Sanal ortamda 13. yıl - 24.11.2017

24 Kasım 2005 tarihinde “başlarken” adlı başyazımla başladığımız yolculuğumuz sanal ortamda bugün 13. yaşına ulaştı.

İki ay bile gidemezsiniz, bu işi sürdüremezsiniz diyenlere inat 13. yaşına  ulaştı.

Azimle ve kararlılıkla.


1993 yılında yayın hayatı ba
şlayıp 1998 yılına kadar 25 sayı basılı yayın olarak çıkan Mavi Nota Müzik ve Sanat Dergisi’nin bir kuruluşu olarak 24 Kasım 2005 yılında yayın hayatına başlayan ve internet ortamanın sağladığ geniş olanalakları kullanarak okuyucusuna ulaşan Mavi Nota e-Müzik Gazetesi bugün 13. yaşını kutluyor.

Ülkemizin her geçen gün a
ğırlaşan sosyal ve ekonomik şartları içinde belirlediği çağdaşlık yolundan ödün vermeden yoluna devam etme kararlığı içinde olan Mavi Nota e-Müzik Gazetesi, büyük ölçüde bunu başarmış olarak 13 yıldır yoluna devam etmektedir.

25 yıl önce bir sosyal sorumluluk projesi olarak Mavi Nota adıyla yola çıkan dü
şüncenin 2005 yılından itibaren yeni şartlar altında biçimlenmiş bir yeni hali olan Mavi Nota e-Müzik Gazetesi, müzik eğitimini ve dolaysıyla sanat eğitiminin ağdaşlık yolunda yılmaz bir savunucusu ve uygulayıcısıdır.

İlerlediğimiz çağdaşlık yolundan asla ödün vermedik. Bu yılda ilerlerken haksızlığa uğradık, itildik, kakıldık, eskimiş düşünceleri bize gelenek diye dayatanlara karşı çıktık, bunun bedelinini de ödüdik kuşkusuz ama yılmadık. Hep ileriye baktık, azimle ve kararlılıkla.

Bu süre zarfında Türkiye’nin halen yaşayan en uzun süreli spesifik Müzik ödülü olan Mavi Nota Müzik Ödülleri’ni de devam ettirdik. Hazırlık ve seçme aşaması ile birlikte yaklaşık bir yıllık bir süreyi kapsayan bu yorucu çalışmayı hassas bir terazi ile hakkaniyet ölçüleri dahilinde verdik. Onun için Mavi Nota Müzik Ödülleri hep saygı gördü ve gördüğü bu saygıyla değer kazandı. Ülkemizin ve Avrupa’nın prestijli ödülleri arasına girdi.

Siz değerli okuyucularımız ve sürekli takipçilerimizin sayesinde internetin raiting ortalamalarında hep üst sıralarda olduk. Bu nedenle kıskanılmış olacağız ki, interenetin rutin değil bilinçli siber saldırılarına da maruz kaldık. Yayından düşürüldük. Ama yine yayına dönmesini bildik ve hep yayında olduk.

Tematik bir gazete olarak sanal ortamın raiting verilerinin hep üzerinde bir izlenirlik oranına ulaştık. Geride kaldığımız zamanlar da oldu ama hep öndeydik. Şöyle ki bir aylık zaman diliminde 400 GB’tın üzerinde bir indirim kapasitesine ulaştık. İndirilen yazı ve fotoğrafların kilobayt cinsinden hesaplandığını düşünürsek 400 GB gibi bir indirme oranının ne kadar yüksek bir rakam ya da izlenirlik oranı olduğunu kolayca anlarız.

Bunu siz değerli takipçilerimiz ve okuyucularımızın sayesinde gerçekleştirdik.

Hiç kimseyi  kendimize rakip görmedik. Önümüze baktık. Kendi işimizi yaptık. Belirlediğimiz yolda şiar edindiğimiz görevde sözümüzü sakınmadan söyledik. Bundan böyle de hep söyleyeceğiz. Yolumuz Çağdaşlık yoludur. Ülkümüz ise Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği yoldur.

danışma Kurulumuzdaki değerli şahsiyetlerin katkılarıyla bundan sonra da daha iyiye ulaşacağımızı biliyor ve bu yolda çalışmaya devam ediyoruz.

Hep yaşanan o kısır çekişmelerden kendimizi hep uzak tuttuk. Sanatçılarımızın lehine olan kulis haberlerini dedikoduya mahal vermeden aktardık. Bunda da yer yer başarılı olduğumuz düşünüyoruz.

Yardımcı sayfalarımızla, medya kanallarımızla müzik öğrencisinin, eğitimcisinin, müziğe gönül vermiş amatör profesyonel herkesin yanında olmaya devam ettik ve edeceğiz..

Özetle bir e-Müzik Gazetesi olarak yapmamız göreken her şeyi gücümüz yettiğince dilimiz döndüğünce gerçekleştirdik.


Bu uzun yolculukta Mavi Nota e-Müzik Gazetesi’ne destek olan tüm gerçek ve tüzel ki
şiliklere teşekkür ediyor yolumuzda aynın devam edeceğimizi buradan beyan ediyoruz.

13. Ya
şımız kutlu olsun!


Müfit Semih Baylan
EditörFoto
ğraf: ilk tasarımımız

 

 

0 adet yorum yazılmıştır. Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.Yazıyı Tavsiye Et
 
Tavsiye Adresleri


Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.

E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021