Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1766
Ülkemizde düzenlenen Müzik Festivalleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Halkın müzik zevkinin kalitesinin yükseltilmesinde bir katkısı yoktur.
Lokal müzik eylemleridir, sınırlı sayıda dinleyici kitlesine hitap etmektedir.
Sayıları çok azdır, bu nedenle artırılmalı, daha geniş halk kitlesine ulaşılmalıdır.
Müzik Festivallerine yapılacak akademik işbirliği ile eğitim-öğretim hüviyeti kazandırılmalıdır.
Ülkemizde yeterli sayıda müzik festivali yapılmakta ve yeterli sayıda dinleyiciye ulaşmaktadır.
Ülkemizin daha önemli sorunları var, şimdi festivalin sırası değil.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 28 müzisyen gazete okuyor
 
 
Hatice Zeliha Kökçek
 
 
Yayımlanan Sayı : 1640

Anna Netrebko ve İbrahim Tatlıses evlensin - 23.09.2015

İnsanoğlu olarak topluca ünlü olma merakımız olduğu bir gerçek. Ünlü olmak, ölümsüz olmak, sonsuza kadar var olmak gibi acayip fantezilerimiz var. Bu hayallerimiz olduğunun en önemli kanıtı da bugün tüm Dünya'nın kullandığı Facebook! Ne alakası var diyeceksiniz belki ama her adımınızın merak edildiği ve tüm dünyayla (150-200 kişilik arkadaş listeniz tüm dünya sanki) paylaşma mecburiyetiniz olduğunu sanıyorsunuz, bence bunu bir düşünün derim.

Ünlü olmak demi
şken de benim aklımda nedense bu iki isim oldukça ön plana çıkıyor. Biri Anna Netrebko, yani opera dünyasının günümüzdeki en popüler ismi. Dünya'nın en iyi sahnelerinde şarkı söylemiş ve söylemeye devam eden o şaşalı klasik müzik dünyasının biricik sopranosu. Bir diğeri ise İbrahim Tatlıses. Türkiye'nin ünlü deyince aklına gelen ilk beş ismi arasında (benim aklıma ilk gelen hatta) bulunan bağrı yanık türkücümüz.

Diyeceksiniz ki bu iki ismin ne gibi bir ba
ğlantısı olabilir? Çok ayrı dünyaların iki insanı gibi görünse de Anna Netrebko ve İbrahim Tatlıses oldukça fazla ortak noktaya sahip. Hatta bildiğin biri diğerinin erkek veya kadın versiyonu gibi diyebilirim.

Bize en yakın olan bildi
ğimiz İbrahim Tatlıses'ten başlayalım. İbrahim Tatlıses neden geniş kitlelere hitap eder? Çünkü adam bildiğin kırodur. Bizim gibidir yani, halktandır. Halkın içinden gelmiştir. Bu özelliklerinin getirdiği bir şey mi bilinmez oldukça da rüküştür. Çok fena giyinir ve bunu pek umursadığını da sanmıyorum, zira adam milyonları götürmektedir. Türkiye'nin hatta orta doğu ve Avrupa'nın pek çok noktasında konserler vermiş ve beğenilmiştir. Sadece kendine hayrı olan ünlülerimiz gibi de değildir. Peşi sıra gelen pek çok garibana iş ve ekmek kapısı olmayı da bilmiş, görünen görünmeyen yardımlarda bulunmuş bir hayırseverdir de aynı zamanda. İster kabul edin ister etmeyin sesi de eşsizdir bana göre. Dinlediğim bir müzik türü söylememesine karşın İbrahim Tatlıses'in sesine karşı büyük bir saygım ve beğenim vardır.

Peki tüm bunların ba
şlangıç noktası nasıl olmuştur? Bu hikayeyi duymayan sanırım pek yoktur. İbrahim Tatlıses inşaatlarda soğuk demir ustalığı (bu nasıl bir işse) yaparken bir yandan da bir türkü tutturmuş söylediği sırada oradan geçen (şu inşaatı bir bulsam) Adanalı bir sinemacı sesini keşfeder ve elini uzatır. Bundan sonrası çok hızlı gelişir ve İbrahim Tatlıses artık tüm Türkiye'nin tanıdığı bir yıldız olur.

Anna Netrebko da buna yakın bir hadiseyle ke
şfedilmiştir. St Petersburg'ta bulunan Mariinsky tiyatrosunda temizlikçi olarak çalışan soprano kızımız, muhtemelen duyduğu şarkıları gizli gizli söylerken yine bir tesadüf eseri duyulmuş ve konservatuvara yönlendirilmiş. Başlangıç noktası birinin keşfedilmesine dayanan ünlü olma yolunda Anna Netrebko da güzelliği ve yine eşsiz sesi sayesinde (bunu da tartışacak değilim güzel işte kıskanmayın) hızla ilerlemiş, bugün olduğu noktada tıpkı İbrahim Tatlıses gibi pek çok yardım dernekleriyle ortak çalışarak sayısız insana hayrı dokunmuştur. Ve evet Anna Netrebko da kırodur! Fena halde rüküş giyinir ve avam diye niteleyebileceğimiz düzeyde davranır. Gerçi bizim o şekilde algıladığımız davranışları Ruslara özel bir şeymiş gibi düşünsem de İbrahim Tatlıses Rus değildir.

Demem o ki sevgili okuyucular, ünlü olmanın yolu ya in
şaattan ya temizlikçilikten geçmektedir. İş başvurularınızı ona göre yapın ve Anna Netrebko ile İbrahim Tatlıses evlensin kampanyama bir oy da siz verin.

 

     

Hem gülmesi hem ağlaması pek ünlüdür bilirsiniz

Rüküşlükte sınır tanımayan Anna Yine bir televizyon programındayken

İbrahim Tatlıses ve Anna Netrebko nasıl da yakışıyorlar

 

0 adet yorum yazılmıştır. Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.Yazıyı Tavsiye Et
 
Tavsiye Adresleri


Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.

E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020