Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1770
5 Ağustos 2020 tarihinde yapılacak olan CSO Stajyer sanatçı sınavı şartnamesi hükümleri, CSO gibi standardı yüksek bir orkestraya stajyer sanatçı seçmek için yeterli midir?

Yeterlidir.
Yeterli Değildir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 20 müzisyen gazete okuyor
 
 
Michael Kuyucu
 
 
Yayımlanan Sayı : 1510

Sonbahar Rüzgarları - 22.10.2012

2012 yılının ilk baharında yayınladığı “Aklımda Kalanlar” adlı albümünde daha önce farklı yorumculardan duyulan bestelerini yorumlayan Fettah Can, sonbahara yeni bir şarkı ile girdi. Sözü ve müziği kendisine ait “Rüzgar Ektim, Fırtına Biçeçeğim” adlı şarkısını dijital müzik kanalları vasıtasıyla müziksevere sunan Fettah Can, yeni şarkısının kayıtlarını Marşandiz stüdyoda Tarık Ceran’ın mixi ve masteringi ile gerçekleştirdi.

Kür
şat Başar’lı Geceler Başlıyor
Esen Entertainment etiketiyle albümlendiren ve gazeteci - yazar kimli
ğinin yanında müzisyen kimliği ile de dikkatleri çeken Kürşat Başar yoğun geçen bir yazın ardından sonbahara adım attığımız bu günlerde geçtiğimiz kış olduğu gibi Ayşen 'in solistliğini yapacağı konserlerle kendi orkestrasıyla Pera Palas’ta sahne almaya başladı.


SILA YEN
İ ALBÜMÜNDE SENFONİ ORKESTRASI İLE ÇALIŞTI
2007 yılında “...Dan Sonra” ile müzik dünyasına bomba gibi bir giri
ş yapan SILA, yeni albümünü tamamladı. “Vaveyla” isimli albümü ile müzikseverlerin karşısına çıkmaya hazırlanan Sıla; sözleri kendisine ait olan ve bestesini Efe Bahadır ile ortak yaptığı “İmkânsız” isimli çıkış şarkısını, tüm radyo ve dijital ortamlardan müzikseverlerin beğenisine sundu.
Ayrıca
şarkı ve albüm adı açıklandığı andan 10 dakika sonra Twitter’da en çok paylaşılan gündem başlıkları listesine 3.Sıradan girdi.“Vaveyla” albümünde iki adet versiyon dahil olmak üzere toplam 13 şarkı bulunuyor. Albümün mastering çalışmasını Adele, Beyonce, Maroon 5 ve Usher gibi dünya starlarının albümlerinde çalışan Tom Coyne üstlendi. Babajim stüdyolarında titiz bir çalışma sonucunda tüm kayıtların canlı enstrümanlar ile akustik kaydedildiği “Vaveyla” albümünde, tüm yaylı kayıtlar da ünlü topluluk Bratislava Senfoni Orkestrası tarafından çalındı.


ODEON YILLARI ÖZEL
“ODEON Müzik Türk Sanat Müzi
ği sevenlere özel bir seçki hazırladı.Zeki Müren’den, Müzeyyen Senar’a, Nesrin Sipahi’den, Alaeddin Yavaşça’ya, Serap Mutlu Akbulut’tan, Ziya Taşkent’e, Mediha Demirkıran’dan, Yaşar Özel’e, Sevim Tuna’dan, Mustafa Sağyaşar’a, Perihan Altındağ Sözeri’ye… Türk Müziğinin en büyük sesleri bu albümde müzik severle buluştu.”Odeon Yılları Özel” TSM hayranlarına bayram hediyesi olarak müzik marketlere sunuldu.

ZAKKUM ÜÇ
ŞARKILIK SİNGLE HAZIRLADI
Zakkum, Ekim ayına, üç
şarkıdan oluşan yepyeni bir stüdyo çalışmasıyla giriyor. “Ben böyle değildim” ve “Üç dirhem” isimli iki yeni Zakkum şarkısının yer aldığı yeni single’da, halen müzik kanallarında gösterimi süren “Ahtapotlar” şarkısının akustik versiyonu da ilk defa CD formatında müzik marketlere sunuldu.
“Ben Böyle De
ğildim” ismini taşıyan yeni Zakkum single’ının kayıtları, Ankara’da Midas’ın Kulaklığı stüdyosunda, Erkan Tatoğlu ile birlikte gerçekleştirildi. Single’da yer alan üç şarkının da sözleri Cem Senyücel’e, müziği ise Yusuf Demirkol’a ait.

ALEX UMUT VE A
ŞK YÜKLÜ
İki yıldır müzik dünyasından uzakta kalan ünlü tavernacı Hayko’nun oğlu ALEX , iki şarkılık bir single albüm hazırladı.
İki şarkı ve versiyonları ile beraber toplam beş şarkının yer aldığı albümünde ALEX, “Yalnız Serseri” ve “Bilmece” adlı iki şarkıyı seslendirdi.

Geleneksel müzik kalıpları içinde yenilikçi bir üslüpla yorumladı
ğı şarkılarıyla yeniden hayranlarıyla buluşan Alex, efsane müzisyen Fuat Güner başta olmak üzere Tansel Doğanay, Can Algeç, Cem İyi Bardakçı, Hüsnü Şenlendirici, Ali Yılmazi Raim Paksoy, Mert Işılay, Hakan İtik, Erdem Sökmen, Melisa Uzun Arslan ve Kıvanch K birçok iyi müzisyenle çalıştı. Alex, bu çalışması için; "kendimi keşfettiğim, köklerime yeniden döndüğüm, yenilik dolu, umut ve aşk yüklü " yorumunu yaptı.

 

 

0 adet yorum yazılmıştır. Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.Yazıyı Tavsiye Et
 
Tavsiye Adresleri


Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.

E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020