Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1754
Güzel Sanatlar Fakülteleri ve benzeri okulların yetenek giriş sınavlarının YÖK tarafından kaldırılması konusunda ne düşünüyorsunuz?

Kaldırılması doğru bir karar, Katılıyorum.
Kaldırılması yanlış bir karar, Katılmıyorum.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 58 müzisyen gazete okuyor
 
 
Christopher Çolak
 
 
Yayımlanan Sayı : 1500

Hollanda'dan alçak melodiler - 31.07.2012

FAH,
Galaxy Gust,
030303


Hollanda’nın havasından mı, suyundan mı yoksa olmayan rakımından mıdır bilinmez ama dünya üzerindeki en iyi electro müzikler bir süredir, batmak üzere olan bu ülkeden çıkıyor. 030303 ismindeki Utrecht’li plak
şirketi, bahsettiğim yeni geleneğin en taze örneklerinden.

Hongaars, NEU3NEU, Freek Fabricius, Stineaux 303 ve Bohm 303’ten olu
şan DJ kolektivitesi 030303, 2010 yılından beri Chris Moss Acid, Ceephax Acid Crew ya da D’Arcangelo, gibi acid ve IDM dünyasının hatırı sayılır isimlerinin plaklarını yayımlıyor. Ekibe yeni katılan Robin de Bekker aka FAH’ın yayımladığı son plak ise yazımın asıl konusu. ‘Galaxy Gust’, tam anlamıyla bir başyapıt. 5 parçalık maxi EP’yi bir albüm kadar zengin olması sebebiyle yazmadan edemedim. Krafwerk’in açtığı yolda, Mike Paradinas, Luke Vibert gibilerin doruğa çıkardığı elektro evrenin en ücra köşelerine gitmeyi başaran FAH, Rephlex ekibinin ‘Braindance’ olarak nitelediği müziği çok iyi kotarıyor. Melodi kıvrımlarını analog ritim örgüsüyle çevrelerken, içine iki tutam melankoli, bir dirhem gizem eklemeyi de ihmal etmiyor. Okültist albüm kapağıyla sahip olduğu gizemi daha da arttıran FAH plağı ‘Galaxy Gust’, ‘yarım albüm’ olmanın haricinde, duygulara dokunan sentetik haliyle, sıcak yaz günlerinde beni en çok mutlu eden ve serinleten şey oldu. Özellikle ‘Sixears’ isimli parça, Drexciya’nın ‘The Other People Place’ projesini hatırlatıyor. Artık sevmediğiniz ama vazgeçemediğiniz naif kötü alışkanlıklar veya eski sevgililer gibi. Hatırladığınızda yüzünüzde hâlâ bir tebessüme vesile oluyor.

 

 

0 adet yorum yazılmıştır. Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.Yazıyı Tavsiye Et
 
Tavsiye Adresleri


Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.

E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020