Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1776
 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 38 müzisyen gazete okuyor
 
 
Serdar Kökçeoğlu
 
 
Yayımlanan Sayı : 1315

Bu albüm 'kafası karışık' isyancılara - 04.11.2011

Londra’daki ateşli isyanların bağımsız plak şirketlerine büyük zarar verebileceğini kim tahmin edebilirdi? Küçük ama etkili plakçıların stokları, Kuzey Londra’daki bir depoda kül oldu. Stokları eriyen Finders Keepers, 70’lerin Türk malı ‘saykodelik’ müziğine olan tutkusuyla da biliniyor. Şirketin kataloğunda, Selda Bağcan ve Ersen için hazırlanmış özenli albümler dikkat çekiyor.

Ba
ğcan da unutulmadı
Ülkemize de gelen Demdike Stare, Finders Keepers’a destek veren grupların arasına katıldı ve
şirketin albümlerinden seçtiklerinden oluşan sıkı bir ‘mix’ albümü hazırladı. Demdike Stare, son yıllarda albümleri çok tartışılan ve Unsound gibi önemli müzik festivallerine davet edilen bir grup. Adını kurulduğu bölgedeki efsanevi bir cadıdan alan grup, biri kült filmlere oldukça meraklı iki müzisyenden oluşuyor ve yaptıkları müzik sample ve üretilmiş seslerden oluşuyor. Özellikle 70’lerin korku filmlerinin müziklerine çok düşkünler ve filmlerden parçalar da alıyorlar şarkılarına; ortaya çıkan müzik sample’ları belirsizleştiren bütünüyle orijinal sesler bütünü oluyor.

‘Saykodelik rock’ a
ğırlıklı destek albümünde, Finders Keepers’ın albüm çeşitliliğini hissedebiliyorsunuz. Dünya müziği dışında film müzikleri de şirket için önemli ve Vangelis’in ‘Who Killed the Dragon’ soundtrack’i gibi sürprizler var toplamada. Plak şirketinin kataloğunda Türkiye’den çıkan müziğin yeri olunca, haliyle Selda Bağcan’ın ‘Utan Utan’ı da albüme girmiş. Bu şarkı plak şirketlerinin stoklarını yakan kafası karışık isyancılara gitsin.

Foto
ğraf: Demdike Stare

 

 

0 adet yorum yazılmıştır. Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.Yazıyı Tavsiye Et
 
Tavsiye Adresleri


Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.

E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020