Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1754
Güzel Sanatlar Fakülteleri ve benzeri okulların yetenek giriş sınavlarının YÖK tarafından kaldırılması konusunda ne düşünüyorsunuz?

Kaldırılması doğru bir karar, Katılıyorum.
Kaldırılması yanlış bir karar, Katılmıyorum.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 29 müzisyen gazete okuyor
 
 
Christopher Çolak
 
 
Yayımlanan Sayı : 1297

Ladytron usulca baştan çıkarıyor - 11.10.2011

Electroclash, synth-electro-pop denince akla ilk gelen isimlerden Ladytron, beşinci albümüyle karşımızda. Electro’nun soğuk ve sert atmosferini pop öğeleriyle yumuşatarak kotardığı ‘Witching Hour’, 2005 yılında Ladytron için hem hayat kurtarıcı bir albüm, hem de kariyerinde büyük bir sıçrama noktası olmuştu. 2008’in ‘Velocifero’su bu müzikal senaryolar üzerine koyarak Paris’te Vicarious Bliss ve NIN’den Alessandro Cortini’yle beraber kaydedilmişti. Birkaç ay önce yayımlanan ‘Best Of 00-10’ toplamasının ardından gelen beşinci Ladytron albümü ‘Gravity the Seducer’ ise, Arctic Monkeys/Editors’dan Barny Barnicott’un ortak prodüktörlüğünde İngiltere kırsalında kaydedilmiş.

Müzikal sihir
FIFA 11 hit’i ‘Ace Of Hz’ dahil 12 parçadan olu
şan ‘Gravity the Seducer’ müzikal olarak Ladytron’un şimdiye dek yayımladığı en iyi albüm. Ladytron’un proto dönemlerini ve Mira’nın Bulgarca söylediği parçaları fazlasıyla seven biri olsam da, beşinci albümdeki bu melodik yetkinlik ve derinlik karşısında şaşırdığımı belirtmeliyim. Önceki albümlerin oldukça ötesinde bir yetkinlikte kaydedilmiş yeni Ladytron albümünde adeta müzikal bir sihir var. Bu albümde denizcileri baştan çıkaran Sirenler de vokal yapıyor. ‘Ninety Degrees’, ‘Melting Ice’ ve ‘Mirage’ Ladytron’un bu yeni ses evrenini en iyi yansıtan parçalar. ‘White Elephant’ ise çok iyi bir açılış. Ladytron beşinci albümüyle hâlâ siyahlar içinde vamp bir kadın, ama artık ne istediğini çok iyi biliyor ve kulaklarınızı usulca baştan çıkarıyor. ‘White Gold’ ya da ‘Altitude Blues’a kulak vermek yeterli.

 

 

 

0 adet yorum yazılmıştır. Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.Yazıyı Tavsiye Et
 
Tavsiye Adresleri


Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.

E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020