Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1758
Güzel Sanatlar Fakülteleri ve benzeri okulların yetenek giriş sınavlarının YÖK tarafından kaldırılması konusunda ne düşünüyorsunuz?

Kaldırılması doğru bir karar, Katılıyorum.
Kaldırılması yanlış bir karar, Katılmıyorum.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 77 müzisyen gazete okuyor
 
 
Christopher Çolak
 
 
Yayımlanan Sayı : 1290

St. Vincent: Mutluluk ile deliliğin arasında... - 30.09.2011

Mutlulukla delilik arasında gidip gelen şarkı sözleri. Geniş kapsamlı bir enstrümantasyon ve indie rock'la barok pop arasında gidip gelen gitar riff'leri

Zaman zaman kabare caz’a kadar giden ilginç ve ilginç oldu
ğu kadar da zengin bir müzik. Annie Erin Clark aka St. Vincent üçüncü uzunçalarında da söz yazarı ve besteci kimliğiyle fazlasıyla ön planda duruyor. 12 yaşından beri gitarını elinden düşürmeyen Texas’lı kız St. Vincent, 3 yıl okuyup bıraktığı Berklee yıllarından beri şarkı söylemeyi sürdürüyor ve bunu gerçekten çok iyi yapıyor.

Hatırı sayılır repertuar
Gitar haricinde, bas ve piyano da çalan St. Vincent, ustala
şmanın ötesinde şarkılarına kendinden kırıntılar ekliyor. Duygularını sözlerine korkusuzca, bazen fütursuzca işleyen, gitarı sustuğunda sözleriyle, sözleri bittiğinde içten melodileriyle müziğinin ahengini hep en yüksekte tutmayı başarıyor. Kendine özgülüğünü bozmadan, kendinden ödün vermeden burnunu dikine gidiyor olması da cabası. Dergilere verdiği röportajlarda şirin ve göze hoş gelen bu genç kadın, aslında içinde çılgın bir şair, deli bir müzisyen barındırıyor.

‘Surgeon’ ve ‘Fruit’teki yo
ğunluk, kibarca iç kabartıyor. ‘Cruel’daki synth-pop etkisi ve ‘Strange Mercy’deki synth’ler ise iç gıdıklıyor. ‘Champagne Year’ ise 1982 Eylül’ünde doğan bir sanatçı için doğum günü hazırlığı ve albümünün de doruk noktası. Kısa ömrüne hatırı sayılır bir repertuar sığdırmayı başaran St. Vincent’ın yeni albümü ‘Strange Mercy’, hiç şüphesiz indie âleminin şu günlerde başına gelen en güzel şeylerden biri.

 

 

 

0 adet yorum yazılmıştır. Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.Yazıyı Tavsiye Et
 
Tavsiye Adresleri


Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.

E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020