Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1758
Güzel Sanatlar Fakülteleri ve benzeri okulların yetenek giriş sınavlarının YÖK tarafından kaldırılması konusunda ne düşünüyorsunuz?

Kaldırılması doğru bir karar, Katılıyorum.
Kaldırılması yanlış bir karar, Katılmıyorum.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 67 müzisyen gazete okuyor
 
 
Kaan Kosova
 
 
Yayımlanan Sayı : 1267

90'lar kuşağını ağlatan konser - 13.07.2011

Manic Street Preachers’ın ardından One Love’a Suede’le son noktayı koymanın; NME’nin bir albümü sevip sevmeyeceğini tahmin etmenin çok prim yaptığı biz 90’lar kuşağı için anlamı büyüktü. Ergenlik valizimiz ortaya saçıldı, Melody Maker’ın ‘Stay Beautiful’ notuyla vedasını yeniden duyar gibi olduk. Oasis’ten Liam Gallagher’ın bütün o g.t’lükleri, Jarvis Cocker’ın sabah saatlerinde birdenbire ortaya çıkan sulu zırtlak kadın programlarını dinleyerek yazdığı şarkı sözlerini, 1994 Glastonbury’yi, Blur’ün solisti Damon Albarn’ın işçi sınıfından gelmiş olmak için k.çını yırtmasını…

Daha yazayım mı?

Ha tabii en önemlisi, Oasis’in elemanları liste ba
şarılarını gayrimenkulle değerlendirirken bizim Brett, ‘Ben eşcinsel deneyimi olmayan bir biseksüelim’ diyerek sansasyonel olmak için illa her yerde içip dağıtmanın gerekmediğini kaba İngilizlere öğretmişti.

Konsere dönelim...
İki gün önce, İsrail’de çaldıkları şarkıları çaldılar Brett Anderson ve arkadaşları. Brett, gömlek ve siyah blucin tercihiyle 10 yıl önce bıraktığımız yerdeydi. Konser, ‘Saturday Night’la biterken eski sevgililerine sarılıp ağlayanlar gördüm etrafta. Dolayısıyla Suede hayranları da 10 yıl öncesine yoğun bir dönüş yaşadılar. Başımıza kötü bir şey gelmiş gibiydi. Ama yurtdışına çıkanlara dönüşte duty free’den parfüm aldırmak yerine NME ve Melody Maker dergileri ile bir Suede single’ı sipariş eden biz 90’lar kuşağı için sarsıcı bir geceydi. Kendini yiyip bitirme, içe atma, biraz utangaçlık, nadiren ortaya çıkan medeni cesaret anları, yetersizlik, biraz mahçubiyet, anne babanın boşanmasından mustarip arkadaş sayısının bolluğu ve daha niceleriyle anlatılacak yıllardı 90’lar... İşte geldi yaklaşık 3 saate sığdı. Şu kız kimdi, hani şu Brett’in adını tek ‘t’ ile yazan değil miydi o?


 

 

0 adet yorum yazılmıştır. Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.Yazıyı Tavsiye Et
 
Tavsiye Adresleri


Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.

E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020