Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 16
Sayı: 1789
Halen içinde yaşadığımız Pandemi Sürecinde; konser, tiyatro, opera ve bale gibi sanat etkinlikleri devam etmeli midir?

Devam etmelidir.
Devam etmemelidir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 31 müzisyen gazete okuyor
 
 
Aziz Kedi
 
 
Yayımlanan Sayı : 1261

Konser mevsimine hazır mısınız? Sanmıyorum! - 05.07.2011

Geçen hafta Iron Maiden konserindeydim. Bundan böyle görmek istediğim grup kalmadı (Dağılanlar, ölenler hariç). Artık müstakbel gösterilerin hepsi ekstra, hepsi piyango. Mutlaka izlenecekler’” listemi bitirdiğim için sizin sorunlarınızla ilgilenebilirim. Arkamızda Amy Winehouse ve Jamiroquai iptallerini bıraktık. James Blunt taze geçti (Not: Hakkı Blunt). önümüzde Bon Jovi’sinden Motörhead’ine, Limp Bizkit’inden komple Caz Festivali’ne kadar birçok konser var. Gelin; konser nedir, bilinçli izleyici neler yapmalıdır gibi soruların yanıtlarını vereyim. 

* Prolog:
- Anne Iron Maiden’li ti
şörtümü NAAPTH?!!?
- Ay onları Samet’e verdik hani halangillere?
- Megadeth’liyi????
- Hangi? Canavarlı olan mı böyle vıy vıyy? Yırtıldı attık ya annem.
- YA HALUK LEVENT KALMI
Ş Bİ TEK!!!?
- O
ğlum silik o da okunmuyo bile, Halu Lehv gibi bişey okunuyo. Giy ne olacak?
- YÖÖÖÖÖÖÖÖÖH ÜHÜHÜHÜEAAAAAARRRGGH!!!! Her konser a
şağı yukarı böyle tatlı telaşlarla başlar. Son anda terso yaşamamak için bir konser gardırobu derlemenizi salık veririm. Metallica mı geldi, hoop “Birth, School, Metallica, Death” tişörtünü çekin. DJ Jameson Rameson mu geldi, hoop kolsuz, yaldızlı uzay body’sini alın. Madonna mı geldi, hoop ana fikri anladınız, uzatmayayım. 

* Bütün müzisyenler gi
şe gelirinin yanı sıra, en son albümlerinin promosyonu için konser verirler. Bu yüzden de setlist’lerinin yarısını hiç tanımazsınız. O şarkılar çalınırken lemur gibi boş boş zıplamamak, birikmiş enerjiyi boşa harcamamak için konsere bir hafta kala bilmediğiniz şarkıları öğrenin. Yoksa zorla getirdiğiniz arkadaşınıza, sahneye niçin Orhan Kural paneli izliyormuşçasına baktığınızı izah edemezsiniz. 

* Iron Maiden’de alanın teeeee en arkasında durdum. Genellikle öyle yaparım, herkese tavsiye ederim. Fakat bu sefer, tam Fear of the Dark’a dalmı
ş mutlu mutlu sallanırken kalçalarıma kombo birkaç tokat indi. ‘La noliy’ diye dönerken de gözüme bir işaret parmağı girdi. Yani spontan pogoculara çok dikkat edin. Gerekirse medeni bir şekilde “ilerleyen dakikalarda pogo yapmayı düşünen var mı?” diye sorun. Evetse oradan uzaklaşın. 

* Önünüzdeki ma
ğara trollerinin arasında maki seviyesinde bir grup bulup yerinizi aldınız. Sevgilisini omzuna alan düzinelerce insan sizi üzmesin. Bu kuşatma kulelerinden birini yıkarsanız diğerleri de inecektir. Ani bir hamleyle önünüzdeki adamın poposunu ısırın engerek gibi. Geri kalanlar da “açılın hava alsın!!” diye diz çökeceği için kusursuz bir vizyon kazanacaksınız. 

* Dünyanın yarısını, ya
şadığı şeyi belgelemeyi o şeyi hakkını vererek yaşamaya yeğ tutan insanlar oluşturur. Konserin başından sonuna kadar cep telefonuyla her şeyi kaydetmeye çalışan insanlar için yanınızda sinyal bozucu bir ‘jammer’ getirin. Ya da kameraları ne bozuyorsa ondan... (Not: Jammer Karadağlı) 

* Hani nakaratları yırtınırcasına söylüyoruz ya, lütfen yalnızca bas notaları söyleyelim. Tizlere çıktı
ğımızda atmosfere saldığımız sesleri o anda farketmiyoruz ama inanın bana bir Nazgûl efendisini ürkütecek kadar Ajdar’laşıyoruz. 

 

 

0 adet yorum yazılmıştır. Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.Yazıyı Tavsiye Et
 
Tavsiye Adresleri


Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.

E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021