Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1765
Ülkemizde düzenlenen Müzik Festivalleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Halkın müzik zevkinin kalitesinin yükseltilmesinde bir katkısı yoktur.
Lokal müzik eylemleridir, sınırlı sayıda dinleyici kitlesine hitap etmektedir.
Sayıları çok azdır, bu nedenle artırılmalı, daha geniş halk kitlesine ulaşılmalıdır.
Müzik Festivallerine yapılacak akademik işbirliği ile eğitim-öğretim hüviyeti kazandırılmalıdır.
Ülkemizde yeterli sayıda müzik festivali yapılmakta ve yeterli sayıda dinleyiciye ulaşmaktadır.
Ülkemizin daha önemli sorunları var, şimdi festivalin sırası değil.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 63 müzisyen gazete okuyor
 
 
Sarp Dakni
 
 
Yayımlanan Sayı : 1256

Çalsın Wolf eğlensin tanrılar... - 28.06.2011

MÜZİK
Patrick Wolf,
Lupercalia,
Mercury Records


Elinin hamuruyla pis i
şlerimize burnunu sokma diyerek saldırıya geçen sivri ‘gaga’lı küçük canavarları kolayca oraya buraya savuşturduktan hemen sonra, parmaklarımı çıtlatıp bu kez kimi benzetsem diye bakınırken karşıma çıkan ayrık ot Patrick Wolf’un son albümü ‘Lupercalia’ beni nakavt ediverdi. Ergenlik döneminin kronik hezeyanları olarak kabul edebileceğimiz ilk iki albümünü saymazsak 2007’den bu yana yaptığı en ağırbaşlı ve ele avuca gelir çalışma olan ‘Lupercalia’, özellikle Wolf’un artık tamamen oturmuş çarpıcı vokaliyle dikkat çekiyor. Folk çizgisinden çok uzaklaşmadan ama artık iyiden iyiye (kesinlikle ucuz olmayan) popa dokunarak yaptığı bu yeni elektronik/alternatif rock şarkılar 27 yaşındaki sanatçının ustalık döneminin işaretleri olarak kabul edilebilir. 

Magazinin sevdi
ği şarkıcı
Geçen senenin sonunda yayımlanan ‘Time Of My Life’ ve bu sene mart ayında piyasaya sürülen ikinci single ‘The City’ sayesinde zaten albüme ısınmaya ba
şlamıştık. Son olarak bir iki hafta önce piyasaya sürülen ‘House’, albümün gerçek anlamda habercisi oldu. Albümün içinde dolaşmaya başladığınızda ilk dikkat çeken şarkılara gelince... Sanki Olimpos tanrılarını eğlendirmek için yazılmış gibi hissettiren ‘Bermondsey Street’, 80’lerin naif dijital seslerinden örülerek oluşturulmuş kısacık interlude ‘William’, daha ilk saniyesinden omuzlarınızı sallamaya başladığınız ‘mid’ ve ‘up tempo’ arasında seyreden ‘Together’ ve aklınızdan kolay kolay çıkaramayacağınız kapanış şarkısı ‘The Falcons’ kulağınızda ve zihninizde ilk yer edenler oluyor.

Önceki albümlerine kıyasla karanlıktan giderek sıyrıldı
ğının sinyallerini veren Wolf’un cesur şarkı sözleri de başarılı düzenlemelerinin gerisinde kalmıyor. Hatta gönül rahatlığıyla 21. yüzyılın Orchestral Manoeuvres in the Dark’ı bizim için yazıp çalıp söylüyor diyebiliriz. 2008’de gittiği bir Madonna konserinde erkek arkadaşıyla öpüşğü için korumalar tarafından feci şekilde dövüldüğü iddiasıyla yeri göğü inleten ve bu sayede magazin dünyasının da tanıyıp bağrına bastığı Wolf, röportajlarında ısrarla sorulan cinsel yönelimini ‘sınırsız’ olarak tanımlamayı tercih ediyor. İKSV sayesinde çok yakında canlı olarak İstanbul sınırlarında ilk kez izleme şansını yakalayacağımız bu gencecik yetenek kumkumasının son albümünü konserden önce hep birlikte ezberliyoruz.

Bir ‘ki üç! Ba
şla!

 

 

0 adet yorum yazılmıştır. Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.Yazıyı Tavsiye Et
 
Tavsiye Adresleri


Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.

E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020