Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1754
Güzel Sanatlar Fakülteleri ve benzeri okulların yetenek giriş sınavlarının YÖK tarafından kaldırılması konusunda ne düşünüyorsunuz?

Kaldırılması doğru bir karar, Katılıyorum.
Kaldırılması yanlış bir karar, Katılmıyorum.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 35 müzisyen gazete okuyor
 
 
Christopher Çolak
 
 
Yayımlanan Sayı : 1196

Köklerinden beslenen hata: FaltyDL - 28.03.2011

Herkes bu hatanın Britanya’dan çıkacağını düşünse de, Drew Lustman ya da nam-ı diğer FaltyDL dubstep camiasında Burial ve diğerleri dahil kimsenin yapamadığını büyük bir ustalıkla kurgulamayı başardı.

Müzisyen, jungle, drum&bass ve hip-hop köklerine ba
ğlılığını koparmadan, gereğinden fazla elektronikleşmeden ya da organikleşmeden. Crossover albüm yapayım derken göz çıkarmadan bu işi kotarmayı başarmıştı. Hem de Planet Mu’dan yayımlanan debut’sü ‘Love Is a Liability’ ile, Napalm Enema’dan yayımladığı ilk uzunçaları da fersah fersah geçmişti.

Aradan geçen sürede pek çok ki
şiyi remix’leyen ve hatırı sayılır EP’ler yayımlayan FaltyDL, bildiği yolda ilerlemeye devam etti. Flying Lotus ve ekibi gibi, herkes yavaş yavaş 4/4’lük ritimlerle flört ededursun, Brooklyn’li FaltyDL yüzünü jungle ve aksak ritim köklerine doğru döndürmeyi sürdürdü. 

Kesin hatlar
Belki bu yüzden Mike Paradinas’ın Planet Mu etiketi de onun için bir basamak oldu. Her daim ‘gerçek’ sound’lara harbi duru
şunu sürdüren Planet Mu ekibinin artık hatırı sayılır üyelerinden sayılan FaltyDL, yeni albümü ‘You Stand Uncertain’ ile albümün adının aksine tamamıyla kesin hatlar çiziyor.

Bu sefer daha naif ve
usulca yapıyor, ama aksak ritimlerin dibine iniyor, atomu parçalıyor. ‘Gospel Of Opal’de Annika’nın yumuşak vokalleri ya da ‘The Pacifist’teki Sheffield etkisi, hepsi FaltyDL’in müzikal yetkinliğinin ve birikiminin referansları.

İkinci albüm hep zor derler, ama FaltyDL, bu işten alnının akıyla çıkmayı başarıyor. Hatta çok daha fazlasını yapıyor: FaltyDL benim gibilerin gözünde zaten bir süredir ayrı bir yerde dururken, ‘You Stand Uncertain’ ile artık üstadlar kategorisine girdi bile.

De
ğişken, aksak ve hibrid ritimler konusunda onun kadar iyi çok az insan var. Müziğinde müthiş bir kontrast dengesi var ve her şeye rağmen bu albümde düşük bpm house ve nudisco’ya da göz kırpmıyor değil. Ayrıca dubstep trend’lerinin çok daha ötesinde, günü kurtarmayı aklından bile geçirmeyen üslubuyla FaltyDL eski junlge ve drum&bass severleri ve hatta Detroit techno’cularını da teselli ediyor. ‘You Stand Uncertain’ bu yılın en iyi elektronik albümlerinden biri.

MÜZ
İK
FaltyDL,
You Stand Uncertain,
Planet Mu Records

 

 

0 adet yorum yazılmıştır. Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.Yazıyı Tavsiye Et
 
Tavsiye Adresleri


Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.

E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020