Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1756
Güzel Sanatlar Fakülteleri ve benzeri okulların yetenek giriş sınavlarının YÖK tarafından kaldırılması konusunda ne düşünüyorsunuz?

Kaldırılması doğru bir karar, Katılıyorum.
Kaldırılması yanlış bir karar, Katılmıyorum.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 37 müzisyen gazete okuyor
 
 
Cenk Erdem
 
 
Yayımlanan Sayı : 1085

Genç kızın hınzır düşleri. - 13.10.2010

Hınzır genç kız imajıyla genç müzikseverleri etkileyen Katy Perry, ‘Teenage Dream’le papazın kızı olmanın çok daha ötesine geçti. O yeni bir ikon artık.

Katy Perry’i, henüz I Kissed a Girl şarkısıyla dikkat çekmeden önce onu internette keşfetmiştim. Madonna’nın uzaktan destek verdiği haberlerinden sonra iyice yakın takibe almıştım onu. Hatta ünlü olmadan önce Yalan Rüzgârı’nda oynadığını da öğrenince Perry bana pek bir aileden gibi gelmişti. Tüm bunlardan kısa bir süre sonra Perry , I Kissed a Girl ile aynı anda Amerika ve İngiltere listeleri dahil olmak üzere, 2008 yılında tam 20 ülkede bir numara oldu ve pırıl pırıl parlamaya başladı. Aykırı bir star olarak anılan müzisyen aslında ilk albümünde Hristiyan ilahîleri okuyordu. Yepyeni albümü Teenage Dream’in habercisi olan ilk şarkısı California Gurls tam altı hafta Billboard Hot 100 listesinin 1 numarası olduktan sonra piyasaya çıkar çıkmaz çok satmaya başladı.

Piyasaya yeni bir pop yıldızı olarak ilk girdiği dönemde, eleştirmenlerin Alanis Morissette ve Lilly Allen yakıştırmaları yaptığı Katy Perry’in en az giydiği kıyafetler kadar, tavrı ve şarkı yazarlığı da olağanüstü orijinal. Bir yandan şarkı sözlerindeki provokasyon, bir yandan post-hippie halleriyle daha en başından en az Madonna kadar sevilmeye başladı.

Papazın aykırı kızı Barbara

Santa Barbara’da bir papazın kızı olarak büyüyen Katy, yeterince aykırıydı ve bu ona tıpkı Katolik bir ailenin kızı olarak büyüyen Madonna gibi çok yakışıyordu. Gençlere arada derede, “Neden Katy Perry’i seviyorsunuz? diye sorduğumda, “çünkü aykırı”, cevabını almıştım.

Katy yoluna aykırı imajıyla devam ederken, 41. sezon için ünlü Susam Sokağı’nda Elmo karakteriyle yaptığı çekimler, youtube’a düşünce yine ortalık karıştı. Okul öncesi çocukları için hazırlanan ve dünyanın en ünlü şovlarından biri olan Susam Sokağı’ndaki Katy Perry bölümü, şarkıcının kıyafetlerinin çok seksi olduğu üzerine gelen tepkilerle yayından kaldırıldı. Bunlar bir yıldızın başına gelebilecek en güzel olaylar, diye içimden geçirirken, The Simpsons’ın yapımcısı Al Jean, çizgi dizinin Noel’de yayınlanacak bölümünde , Perry’nin animasyonların yanında , Barmen Moe’nun sevgilisi olarak yer alacağını açıkladı. Perry bir pop sansasyonu olmaya devam ediyor olacak.

Müzik tarihinde bir ilk

Yeni albümü Teenage Dream piyasaya çıkar çıkmaz listelerin ilk sırasına yerleşirken dijital satışlarıyla da rekor kırıyor. Katy Perry ayrıca müzik tarihinde albümünü piyasaya çıkarmadan önce en çok single satan şarkıcı rekorunu kırmış durumda.

Dijital satışlarla müzik endüstrisinde yeni oluşan düzenin en parlak yıldızı yine Katy Perry. Perry’nin California Gurls şarkısı ile birlikte Peacock, Firework ve Last Friday Night şarkıları albüm çıkar çıkmaz 4.4 milyonluk dijital satışa ulaştı. Tüm bunlarla download ve dijital satışlarla 2010 yılının en çok satan ismi haline gelen Katy Perry, ilk albümü One of the Boys ile toplam 5 milyondan fazla satmıştı.

Max Martin, Dr. Luke, Tricky Stewart, Benny Blanco, Greg Wells ve Stargate gibi isimlerle çalıştığı yeni albümü eylülün ikinci haftasında ülkemizde de EMI Müzik etiketiyle yayınlandı. Albümü açtığınızda fotoğraflarda şekerlemeler, pastalar ve lolipoplar içinde bir pop yıldızı görüyorsunuz ki, Perry çok fena bir pamuk helvası. Katy’nin yakında bir de parfümü çıkıyor. Katy düşleyerek, bol bol günaha girilebilir.

 

 

0 adet yorum yazılmıştır. Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.Yazıyı Tavsiye Et
 
Tavsiye Adresleri


Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.

E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020