Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1765
Ülkemizde düzenlenen Müzik Festivalleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Halkın müzik zevkinin kalitesinin yükseltilmesinde bir katkısı yoktur.
Lokal müzik eylemleridir, sınırlı sayıda dinleyici kitlesine hitap etmektedir.
Sayıları çok azdır, bu nedenle artırılmalı, daha geniş halk kitlesine ulaşılmalıdır.
Müzik Festivallerine yapılacak akademik işbirliği ile eğitim-öğretim hüviyeti kazandırılmalıdır.
Ülkemizde yeterli sayıda müzik festivali yapılmakta ve yeterli sayıda dinleyiciye ulaşmaktadır.
Ülkemizin daha önemli sorunları var, şimdi festivalin sırası değil.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 28 müzisyen gazete okuyor
 
 
Pınar Dumlupınar
 
 
Yayımlanan Sayı : 1049

Faithless'ın İstanbul konseri 17 Temmuz'da - 13.07.2010

Maçka Küçükçiftlik Park’da 17 Temmuz gecesi Olmeca Tequila’nın katkılarıyla, Dream TV,  Power FM, Gazete Habertürk ve FHM’in medya sponsorluğunda gerçekleşecek yazın en heyecan verici konserinin biletleri Biletix üzerinden satışta.

Faithless konserinden önce Türkiye’nin dans müziğinin önde gelen isimlerinden Bedük eğlenceli sahne şovuyla gecenin açılışını yapacak. Gecenin DJ’i ise Tutan.

Yeni albüm “The Dance” ile Faithless’in büyük geri dönüşü İngiltere’de 17 Mayıs’ta piyasaya çıkan, Türkiye’de ise önümüzdeki günlerde müzik marketlerde yerini alacak ”The Dance”, ilk plağını bundan tam 15 sene önce çıkaran İngiliz grubun, uzun bir aradan sonra dans pistine geri dönüşünü temsil ediyor. Grubun kendi plak şirketi Nate’s Tunes’den çıkan albüm, muhteşem hit makinası üçlü; Maxi Jazz, Sister Bliss ve Rollo’nun şimdiye kadar yaptıkları en sağlam çalışmalardan biri. Maxi Jazz’in bir röportajında bahsettiğine göre The Dance bir Cumartesi gecesi için yapılmış en iyi soundtrack.

3D videosuyla da büyük yankı uyandıran ilk single “Not Going Home”, piyasaya çıkışının ardından BBC’de artık bir statü sembolü olan Pete Tong’s Essential New Tune seçilmişti.  Birçok müzisyen tarafından etkileyici bir kulüp senfonisi olarak tanımlanan ilk single’ın yanı sıra albümde bir çok hit adayı yer alıyor. Daha önce de Faithless’in “One Step Too Far” parçasını seslendiren Dido, yeni albümde de Feeling Good parçasına meleksi vokalleriyle eşlik ediyor. Birbirinden güçlü parçalarıyla Faithless – The Dance, bu yazın bir numaralı dans albümü olma yolunda.

Faithless hakkında

Karizmatik solist Maxi Jazz, Sister Bliss ve Rollo’dan oluşan, İngiltere’nin en önemli dans müzik gruplarından Faithless, onlara dünya çapında ün kazandıran “Insomnia”, “God Is A DJ” ve “We Come 1” gibi elektronik müzikte çığır açan büyük hitlerle müzik dünyasına damgasını vurmuştu.  Bu sonu gelmez büyük başarıların ardından Faithless, uzun bir aradan sonra yeni çıkacak albümleri “The Dance”den en yeni hitleri ve başarılı eski klasiklerini müzikseverlerle uzun bir aradan sonra paylaşmaya hazırlanıyor. Eski formlarından hiçbir şey kaybetmeyen efsanevi grup, bu son çalışmasıyla da yine milyonlarda seyreden bir albüm satışına ulaşmaya niyetli gözüküyor.

1995’de “Salva Mea” parçasıyla ilk çıkışını yapan grup, solist Maxi Jazz’in özellikle rap stilinde söylediği etkileyici vokalleriyle elektronik müziğin en önemli dönemine Faithless ismini kazımıştı. Şarkı sözlerinde sosyo-kültürel olaylara ve ruhani deneyimlere bolca yer veren Maxi Jazz, kendi karanlık ruhunu kattığı parçalarında dinleyenlere çok farklı deneyimler yaşatarak, birçok güçlü performansa imza attı. 1996-2004 yılları arasında hepsi büyük liste başarısına sahip 5 albüm çıkaran Faithless, kendi stüdyo çalışmalarının yanı sıra Paul Oakenfold ve Robbie Williams gibi ünlü sanatçılarla da işbirlikleri yapmaya devam etti.
 

 

 

0 adet yorum yazılmıştır. Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.Yazıyı Tavsiye Et
 
Tavsiye Adresleri


Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.

E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020