Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 16
Sayı: 1789
Halen içinde yaşadığımız Pandemi Sürecinde; konser, tiyatro, opera ve bale gibi sanat etkinlikleri devam etmeli midir?

Devam etmelidir.
Devam etmemelidir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 29 müzisyen gazete okuyor
 
 
Nihal Yazgın
 
 
Yayımlanan Sayı : 996

Aptal şarışın n'olucak! - 26.04.2010

İngilizlerin The Guardian  gazetesindeki bir habere göre, Grammy ödüllü folk şarkıcısı Joni Mitchell, 1980’lerde Amerikalıların aptal olmaya karar verdiklerini ve bunun dönüm noktasının da Madonna olduğunu söyledi

Bir şeyler Joni Mitchell’ı sinirlendirmiş ya da canı sıkılmış olacak ki, dünyaca ünlü şarkıcı “ölü ya da diri” demeden rock tarihine adını altın harflerle yazdırmış isimlere saldırdı. Grammy ödüllü folk şarkıcısı ve ressam Joni Mitchell, pek huyu olmasa da bu hafta LA Times gazetesine bir röportaj verdi. Uzun zamandır sessizliğini koruyan sanatçı, magazin literatürüne göre “bir konuştu pir konuştu” ve başta Bob Dylan olmak üzere ünlü isimler hakkında olay yaratacak sözler söyledi.

Mitchell, söze Bob Dylan ile başladı ve ona ait her şeyin sahte olduğunu iddia etti. Dylan’ın gerçek adının Robert Zimmerman olduğunu hatırlatan Mitchell, sahteliğin adını Bob Dylan olarak değiştirmesiyle başladığını söyledi. Ünlü sanatçı, kendi adını da Roberta Joan Anderson’dan Joni Mitchell’a çevirdiğini unutmuş olsa gerek ki Dylan hakkındaki iddialarına hızla devam etti. Mitchell, Dylan’ın adının, sesinin, tavırlarının kısaca her şeyinin sahte olduğunu ve onun tamamen bir aldatmacadan ibaret olduğunu söyledi. Sanatçı, “Bob Dylan ile gündüz ve gece gibiyiz” dedi.

Joni Mitchell’ın tek kurbanı Dylan da değildi. Janis Joplin ve Jefferson Airplane grubunun solisti Grace Slick de Mitchell’ın ani çıkışından nasibini aldı. Mitchell, Slick ve Joplin’in sarhoş olup yerlerde süründüklerini ve bütün grup elemanlarıyla yattıklarını ileri sürdü. Ardından asabi Mitchell rotasını Pop kraliçesi Madonna’ya çevirdi ve 1980’lerde Amerikalıların aptal olmaya karar verdiklerini, bunun dönüm noktasının da Madonna olduğunu iddia etti. Bunca iddianın ardından Joni Mitchell’dan tek bir sevgi dolu açıklama geldi: “Jimi Hendrix tam bir dünya tatlısıydı.”

Bu arada 31 mayısta İstanbul’daki Cemil Topuzlu Açık Hava Sahnesi’nde konser verecek olan Bob Dylan’ın konser biletlerinin çoğunun tükenmiş olduğunu, yalnızca 270 ve 325 TL’lik biletlerin kaldığını da hatırlatalım...

 

 

0 adet yorum yazılmıştır. Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.Yazıyı Tavsiye Et
 
Tavsiye Adresleri


Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.

E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021