Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 16
Sayı: 1789
Halen içinde yaşadığımız Pandemi Sürecinde; konser, tiyatro, opera ve bale gibi sanat etkinlikleri devam etmeli midir?

Devam etmelidir.
Devam etmemelidir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 28 müzisyen gazete okuyor
 
 
Nihal Yazgın
 
 
Yayımlanan Sayı : 896

Avrupa Müzik Ödülleri ve 2010 Kültür Başkenti - 03.12.2009

MTV Avrupa, dünyanın en büyük organizasyonlarından biri olan, “MTV Avrupa Müzik Ödülleri” töreninin 2010 adayları arasına Türkiye'yi de aldı.

2010 Kültür Başkenti olan İstanbul Avrupa’da, ilk üç aday içinde…

Bügüne kadar; Eminem’in 8 ödül, Britney Spears 7, Justin Timberlake, The Prodigy 5 ödül, Robbie Williams, Red Hot Chili Peppers, Linkin Park, Madonna gibi dev isimler 4 ödül alarak bu organizasyonda boy göstermişlerdi ve şimdi bu dünyaca ünlü starların, 2010 Kültür başkentimiz olan İstanbul’a gelmeleri gündemde...

1994 yılında, Berlin’de başlayan ve 17 senedir Avrupa’nın en büyük şehirleri Paris, Milano, Londra gibi şehirlerde yapılan bu dünyanın en görkemli ödül töreni için ilk kez aday gösterilen İstanbul, şimdiye kadar Türkiye’de yapılmamış bir tanıtım fırsatı yakalayacak.

“Artık biz 2010 kültür başkenti olan İstanbul’da yaşıyoruz ve bunun bilincinde olan kişiler olarak ülkemize katkı sağlayacak her türlü projeyi hayata geçirmek için elimizden gelen çabayı gösteriyor ve göstermeye devam edeceğiz. İstanbul’un ve Türkiye’nin tanıtımı için dünyanın en büyük organizasyonlarından biri olan ve genellikle kültür başkentlerinde düzenlenen bu dev yapımın ülkemizde yapılması için çaba harcadık ve umarım boşa çıkmaz. Biz MTV Türkiye olarak ilk ve en büyük adımı attık, İstanbul’u sonunda Avrupa Müzik Ödüllerin yapılabileceği sehir olarak aday yaptık ve devamının geleceğini umut ediyoruz” diye açıklama yapan MTV Türkiye Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Esra Oflaz Güvenkaya projejenin büyüklüğünü ve onu nasıl heyecanlandırdığından da bahsetmeyi ihmal etmedi.

Yıllardır dünyanın en büyük organizasyonu için sorulan sorular hep aynıydı “Avrupa Müzik Ödüllerinin İstanbul’da yapılma ihtimali yok mu?” sorusuydu. MTV Türkiye olarak Güvenkaya’nın açıklaması “uğraşıyoruz” du. Bugüne kadar her sene genelde Avrupa Kültür başkentlerinde yapılan ödül töreni için, İstanbul’un 2010 kültür başkenti seçilmesiyle birlikte Esra Oflaz Güvenkaya’nın da çabaları boşa çıkmadı ve nihayet MTV Avrupa, İstanbul’u da ilk kez aday gösterdi. İstanbul şimdi Hollanda ve Yunanistan’ın öne çıktığı diğer şehirlerle birlikte yarışacak.

Her yıl yapılan bu dev organizasyonda yüzlerce dünya yıldızı , sanatçısı ve VIP aynı tarihte o şehirde buluşmakta ve sahne almaktadır. Avrupa Müzik ödülleri hep çok merakla beklenen, dünyanın dev organizasyonlarından bir olduğunu söyleyebiliriz. Her sene bir ünlünün sunduğu, ve o senenin en iyi ve sevilen dünya starlarının sahne aldığı müzik ödüllerini geçen senelerde, Tom Jones Berlin’i, Robbie Williams Londrayı, Christina Aquilera Edinburg’u, Borat Lizbon’u, Justin Timberlake Copenhagen’ı , Snoop Dogg Münih’i sunmuştu. Geçen seneki müzik ödüllerini, geçen senenin kültür başkenti Liverpool’da Katy Perry sunmuş ve Beyonce, Estelle, Kid Rock, Pink, The Ting Tings, Duffy, Kanye West, The Killers, Take That, 30 Seconds To Mars , Anastacia, Bono, Tim Cahill, Craig David, Dirk, Estelle, Tiziano Ferro, Grace Jones, Kerry Katona, Solange Knowles, Leona Lewis, Travis McCoy, Michael Owen, Kelly Rowland, Sugababes, Lauri Ylönen ve Perez Hilton gibi sanatçılar performans sergilemiş ve sahne almışlardır. Bunun dışında da yüzlerce ünlü sanatçı o gece VIP'de izleyici olarak yer almışlardır.

Türkiye’nin, başta İstanbul’un tanıtımı için yapılabilecek dünyanın en büyük organizasyonlarından biri olan ve canlı olarak tüm dünya ülkelerinde yayınlanarak, yaklaşık 465 milyon haneye ulaşan dev bir yapımdır Avrupa Müzik Ödülleri (EMA). İstanbul ve Türkiye’nin tarihsel ve kültürel hayatına, eşi bulunmaz bir katkıda bulunacak olan EMA, 1 gün sürmesine rağmen, bu işin promosyon ve diğer etkinlikleri yaklaşık olarak 6 ay kadar sürmektedir. Dünyanın en prestijli organizasyonlarından biri olan “Avrupa Müzik Ödülleri” İstanbul ve Türkiye‘nin imajının olumlu yönde desteklenmesini sağlayacaktır. Bu anlamda Avrupa Müzik Ödüllerinin yapıldığı şehre, toplam ekonomik katkısı; dünya medya değeri, şehrin tanıtım programları, yıldızlarla röportajlar, tüm turist, katılımcı, konaklama ,yabancı medya vs. , yabancı ortaklar ve MTV’nin direkt harcamalarıyla milyonlarca dolara ulaşmaktadır. Ayrıca web üzerinden yapılacak “Avrupa Müzik Ödülleri” adayları dünya oylamasıyla 29 milyon sayfa web haberi, MTV EMA internet sayfalarına yaklaşık 20 milyon ziyaretçi sayısı ve vs olarak diğer haber değerlerini de sıralayabiliriz.

MTV’dan alıntıdır…

 

 

0 adet yorum yazılmıştır. Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.Yazıyı Tavsiye Et
 
Tavsiye Adresleri


Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.

E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021