Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1765
Ülkemizde düzenlenen Müzik Festivalleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Halkın müzik zevkinin kalitesinin yükseltilmesinde bir katkısı yoktur.
Lokal müzik eylemleridir, sınırlı sayıda dinleyici kitlesine hitap etmektedir.
Sayıları çok azdır, bu nedenle artırılmalı, daha geniş halk kitlesine ulaşılmalıdır.
Müzik Festivallerine yapılacak akademik işbirliği ile eğitim-öğretim hüviyeti kazandırılmalıdır.
Ülkemizde yeterli sayıda müzik festivali yapılmakta ve yeterli sayıda dinleyiciye ulaşmaktadır.
Ülkemizin daha önemli sorunları var, şimdi festivalin sırası değil.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 21 müzisyen gazete okuyor
 
 
Pınar Dumlupınar
 
 
Yayımlanan Sayı : 831

Linkin Park büyüledi - 21.07.2009

Türkiye’nin en büyük açık hava etkinliği Rock’n Coke 2009 dün sona erdi. Rock’n Coke 2009’da ana sahnenin açılış konseri alternatif rock’ın Türkiye’deki en güçlü kadın vokallerinden biri olan Aylin Aslım tarafından gerçekleştirildi. Onbinlerce müzikseveri performansıyla coşturan Aylin Aslım ardından sahneyi Howling Bells’e bıraktı. Gece Emre Aydın, Juliette Lewis, Jane’s Addiction, Duman, Nine Inch Nails ve günün büyük sürprizi The Prodigy konserleri ile festivalde ilk gün sona erdi.

The Prodigy, yaklaşık bir buçuk saat süren enerjik sahne performansıyla onbinlerce hayranına unutulmaz dakikalar yaşatırken festivalin ikinci gününde ise Linkin Park, festivale katılan tüm müzikseverleri büyüledi.

Festivalin unutulmazları Nine Inch Nails ve The Prodigy oldu!

Müzik dünyasının bir dahi olarak kabul ettiği Trent Reznor ve ekibi Nine Inch Nails, gerçek bir rock konserinin nasıl olması gerektiğini sahnede herkese ispatladı. Kısa süre içinde ter içinde kalan Reznor, konser boyunca iki kez kıyafet değiştirdi.

Günün kapanışı ise The Prodigy’den geldi. Müzik dünyasının hiç şüphesiz en enerjik ve çılgın gruplardan biri olan The Prodigy, yıllara meydan okuyarak yaklaşık bir buçuk saat boyunca sahnede oradan oraya koşturdu. Gecenin ilerleyen saatlerine rağmen sahne önünü terk etmeyen binlerce festivalci günü hem yorgun hem de çok mutlu kapattı.

Kaiser Chiefs kabına sığmadı

Ünlü İngiliz indie rock grubu Kaiser Chiefs Rock’n Coke ana sahnesine çıktığında, solist Ricky Wilson herkese bir sürpriz yaparak sahneden seyircilerin içine atladı. Şarkılarını bir süre seyircilerle elele söyleyen Ricky, sempatik tavırları ve dinamik vokalleriyle göz kamaştırdı. Kaiser Chiefs performansı da bu sene Rock’n Coke 2009’un unutulmazları arasında yer aldı.

Sürpriz buluşma

Amerika’da farklı tarzlarda sanatçıların bir araya gelip seslendirdiği “Open Happiness” isimli parçanın vokallerinden, Grammy adayı Janelle Monea Rock’n Coke’un ikinci gününde sürpriz bir sahne şovu ile festival katılımcılarını şaşırttı.   Janelle Monae Coca-Cola zero sahnesindeki performansından önce Coke’n Music Lounge Dome’da Pamela Spence ve Fuat ile bir araya gelerek  “Open Happiness” single’ını Türkçe ve İngilizce seslendirdi. Kendine has giyim stili ile dinleyenlerden tam not alan Monae’nin yanı sıra Pamela Spence de cesur kostümü ile şova damgasını vurdu.

21. yüzyılın Shirley Bassey’si olarak anılan Grammy adayı Amerikalı şarkıcı Janelle Monae, urban / alternatif tarzında son yılların yükselen isimlerinden biri.

Johnny Borell genç kızları büyüledi

Kirsten Dunst ve Emma Watson gibi isimlerle olan ilişkileriyle dünya magazin basınının sürekli takibinde olan Johnny Borell, Rock’n Coke sahne önünü dolduran genç kızların kalplerini çalmayı başardı. Razorlight festivalin en keyifli performanslarından birini sergiledi.

Bugüne kadar The Rolling Stones, Queen, Oasis gibi isimlerle aynı sahneyi paylaşan, Johnny Borell önderliğinde kurulmuş olan İngiliz indie-rock grubu Razorlight bu yaz çıkacağı dünya turnesi kapsamında 19 Temmuz’da Rock’n Coke ana sahnesinde yerini almış oldu.

Manga Vs Cartel bir numara

Festivalin bu sene merakla beklenen performanslarından biri maNga vs. Cartel’di. Sahne önünde toplanan binlerce kişi önce sahneye tek başına çıkan maNga’nın şarkılarına bir ağızdan eşlik etti. Yıllardır hayranı oldukları Cartel ekibiyle sahneye çıktıkları için heyecanlı olduğu gözlenen maNga ekibine birkaç şarkı sonra aniden sahneye fırlayan Cartel ekibi dahil oldu. Festival alanındaki coşku ve heyecanın doruk noktasına ulaştığı performans Cartel’in ilk çıkışlarından bu yana onca yıl geçmesine rağmen enerjilerinden hiçbir şey kaybetmediğini ve hayranlarının tüm şarkılarını hala ezbere bildiğini kanıtladı.

İki ekip çok yakında caRma adını verdikleri özel projeleriyle hayranlarıyla buluşacak…

Rock’n Coke 2009’un en büyük sürprizlerinden biri olan The Prodigy beş yıl aradan sonra 18 Temmuz gecesi fanlarıyla Rock’n Coke’ta buluştu. The Prodigy, yaklaşık bir buçuk saat süren enerjik sahne performansıyla onbinlerce hayranına unutulmaz dakikalar yaşattı.

Festivalcileri Juliette Islattı, Jane’s Addiction büyüledi!

Glam kostümüyle sahneye fırlayan Juliette Lewis, hem kendine hem de hayranlarına sahne önünden su sıktırarak herkesi serinletti ve çılgın bir eğlence yaşandı. Konserinin sonunda üzerinde sadece bikinisiyle hayranlarını selamlayan Juliette, “Dünyanın her yerinde konser verdim. Ama Türk hayranlarım gibisini görmedim” diye bağırdığı hayranları tarafından dakikalarca alkışlandı.

Rock dünyasının dev isimlerinden Jane’s Addiction, genç rocker’lara taş çıkaracak bir performans sundu. Kendilerine özel sahne tasarımı ve 70’lerin glam-rock kostümlerini andıran kıyafetleriyle Jane’s Addiction konseri de festivalin unutulmazları arasındaydı.

Duman konserinde tüm festival tek ses!

Rock’n Coke programında düzenli olarak yer almayı başaran ender gruplardan biri olan Duman sahneye çıktığında, tüm festivalciler her zaman olduğu gibi sahne önüne akın etti. Yeni ve eski tüm Duman klasikleri binlerce kişi tarafından “tek ses” olarak söylendi. Manzara görülmeye değerdi. Howling Bells, Aylin Aslım, Emre Aydın ve Duman’ın konserleri de müzikseverleri ateşledi.

Bulgaristan’ın Reamonn’a Cevabı “D2” Rock’n Coke Sahnesindeydi!

Rock’n Coke’un ikinci günü ana sahne’nin ilk performansını gerçekleştiren Bulgar ekip D2’nun performansı görülmeye değerdi. Bulgaristandan gelen çok sayıda hayran ve basın mensubunun sahne önünde varlığını hissettirdiği grubun karizmatik solisti Dejan Kamenov’un seyirciyle son derece interaktif gerçekleştirdi. Bu konserle Rock’n Coke ikinci ve son gününe de oldukça hızlı başlamış oldu.

 

 

0 adet yorum yazılmıştır. Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.Yazıyı Tavsiye Et
 
Tavsiye Adresleri


Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.

E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020