Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1776
 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 22 müzisyen gazete okuyor
 
 
Elvan Duygu Gülay
 
 
Yayımlanan Sayı : 695

2008'de popüler müzik dünyasında neler oldu? - 06.01.2009

Yeni albümler, çıkış yapanlar, en çok satanlar ve özel hayatlarıyla çok konuşulanlar... Yeni yıla girmeden müzik dünyasında olan bitene göz atalım dedik. Yeni albümler, çıkış yapanlar, en çok satanlar ve özel hayatlarıyla çok konuşulanlar...

Değerli müzik dostları, bu gazetede daha önce belirttiğim üzere ben çok uzun yıllardın beri Hollanda’da yaşayan bir Türk vatandaşıyım. Türkiye dışından dünyayı takip edip sizlerle ara sıra paylaşıyorum.

Bu nedenle internette biraz araştırma yaparak Mavi Nota’ya biraz katkıda bulunmak amacıyla 2008 yılında müzik dünyasında nelerin olduğuna dair The Telegraph’da çıkan bir araştırmayı sizinle paylaşmak istedim:

- Son 6 yılın Google’da en fazla aranan kişisi olan pop yıldızı Britney Spears son 2008 yılında da Barack Obama’yı da sollayarak birinciliği elden bırakmadı. Hastaneye yatırılsa da çocuklarının velayetini kaybetse de Womanizer albümüyle zirveye oturdu.

- George Michael umumi tuvaletleri seviyor. İngiliz pop müzik yıldızı Londra’da bir umumi tuvalette üzerinde uyuşturucu maddeyle yakalanarak gözaltına alındı ve “uyarı” cezası verilerek serbest bırakıldı.Michael, daha önce de yine bir umumi tuvalette bir erkekle ilişkiye girerken yakalanmıştı.

- Amy Winehouse, Nelson Mandela'nın 90. doğum günü için Hyde Park'ta verdiği konser dışında ne bir albüm yayımladı ne de konser verdi.Gene de uyuşturucu problemleri, hastaneye bir girip bir çıkması ve hapisteki kocası ile medyayı en çok meşgul eden sanatçı oldu.

-Efsane grup Guns N Roses yıllar sonra kış uykusundan uyanıp 6. albümleri Chinese Democracy'i çıkarttı. Grup, hemen sonra da kayıplara karıştı.

-Müzikal başyapıt ‘Mamma Mia’nın sinemaya uyarlanmasıyla 70'lerin İsveçli efsane pop müzik grubu Abba yeniden gündeme oturdu.

-Jimi Hendrix’in davulcusu Mitch Mitchell, 62 yaşında öldü. İngiliz asıllı Mitchell, “The Jimi Hendrix Experience” grubunun hayattaki son üyesiydi.

-2008 yılında ölen diğer efsane isimler ise, Pink Floyd'dan Nick Wright, Bo Diddley, Isaac Hayes, The Four Tops'tan Levi Stubbs, Miriam Makeba ve Odetta oldu.

-İngiliz rock grubu Elbow'un üyeleri 18 yıllık birlikteliklerinden sora müzik endüstrisinin saygın ödülü Mercury'i alarak isminden söz ettirdi.

-2008 yılında müzik piyasasındaki yaşanan durgunluk da pop dünyasında konuşulan konulardan biri oldu.

-İnternetten bedava indirilen MP3’ler, CD satışlarını olumsuz etkiledi. İnsanlar daha önce dinlemedikleri kadar çok müzik dinlese de kimse bu işten para kazanamadı.

-Bir zamanlar Beatles grubunun bateristi olan Ringo Star’ın internette hayranlarının kendisinden imza istemelerine son vermesini ve mesajlara cevap vermeyeceğini duyurması şaşkınlık yaratmıştı.

-Bazı albümler müzik dünyasında boşanmalara neden oldu. Sir Paul McCartney, artık iyi adamı oynamayacağını söyleyerek boşandı, duygularını ise Electric Arguments albümünde dile getirdi.

-Madonna Sticky and Sweet turnesiyle meşgulken, eşi Guy Ritchie'den boşandı.

-Amy Winehouse ve eşi Blake'in bile boşanma avukatları tuttuğu söylendi. Winehouse'un şarkısında da dediği gibi, ne de olsa aşk kaybedilen bir oyun...
 

 

 

0 adet yorum yazılmıştır. Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.Yazıyı Tavsiye Et
 
Tavsiye Adresleri


Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.

E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020