Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1770
5 Ağustos 2020 tarihinde yapılacak olan CSO Stajyer sanatçı sınavı şartnamesi hükümleri, CSO gibi standardı yüksek bir orkestraya stajyer sanatçı seçmek için yeterli midir?

Yeterlidir.
Yeterli Değildir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 23 müzisyen gazete okuyor
 
 
Editör'den
 
 
Yayımlanan Sayı : 511

Müzik kanalınız iki tık mesafede - 25.08.2008

Ünlü fütürist (gelecek bilimci) Alvin Toffler, 1970'lerde kaleme aldığı Üçüncü Dalga adlı kitabında 21. Yüzyıl'a ait kehanetlerini sıralarken, insanların bundan böyle elektronik kulübelerinde oturacaklarını, işlerini, ilişkilerini önlerindeki küçük ekrandan yöneteceklerini, yine ayni ekrandan tüm dünyayı izleyeceklerini anlatır, bir yandan sosyolojik evrimi vurgularken, bir yandan da okuyucusunu, o günlerde henüz anlamını bile bilmediğimiz bir "sanal" aleme sürüklerdi.

Değil "internet" diye bir kavramın, kişilere ait bilgisayarın, hatta cep telefonunun bile olmadığı bir dönemde hayalini kurduğu dünya, 21. Yüzyıl'a varmadan gerçekleşmeye başladı.

Bugün henüz elektronik kulübelerde onun anlattığı biçimde yaşamıyoruz ama iki "tık"la dünya elimizin altında.

Örneğin müzik kanalınız.

Hemen elinizin altında, iki tık ötenizde duruyor.

Mavi Nota TV’den söz ediyorum sevgili okurlar.

Ülkemizin müzik temalı ilk online Müzik Televizyonu olan Mavi Nota TV, yaklaşık dokuz aydan beri yayında. Ancak hizmet aldığımız video paylaşım sitelerinin mahkemelerle başı beladan kurtulmadığı için aslında çok da düzenli götüremedik bu işi.

Ancak edindiğim bilgiye göre artık düzene giriyor.

Kendi alanlarında önemli paylaşım siteleri olan
dailymotion  ve revver ’dan taban hizmeti alarak gerçekleştirdiğimiz online müzik televizyonumuz yüzlerde video arasında en iyilerini seçip sizlere oldukça rafine müzik klipleri sunuyor. Klasik müzikten, modern müziğe, caz müziğinden yerel müziklere, pop müzikten new age müziğe kadar, konserlere kadar geniş bir yelpazeden çok özel bir hizmeti sizin için hazırlıyor ve sunuyor.

Müzik sanatçıları ile söyleşiler, özel görüntüler de şu anda hazırlanmakta ve çok yakında bu görüntüleri de online televizyonumuzun ekranında bulacaksınız.

Ayrıca online televizyonumuz yayımlanmasını istediğiniz sanatsal etkinliklere açık. Bize ulaşın ikonumuzdaki adresimize e-posta olarak, yada bize bir e-posta gönderip göndereceğiniz adresi öğrendikten sonra CD olarak göndereceğiniz materyaller online televizyonumuz. Mavi Nota TV’de yayımlanacaktır.

Güzel sanatların önemli bir kolu olan müzik sanatını, müzik temalı Mavi Nota TV artık elinizin altına, iki tık mesafeye kadar getiriyor. Sizler için biz kurduk ve artık onu ilginizle yaşatacak olan sizlersiniz.

Ve ilginizi esirgemeyeceğinizi de biliyorum.

Çarşamba günü görüşene değin esen kalın.
Müfit Semih Baylan
Editör


 

 

0 adet yorum yazılmıştır. Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.Yazıyı Tavsiye Et
 
Tavsiye Adresleri


Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.

E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020