Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1762
Güzel Sanatlar Fakülteleri ve benzeri okulların yetenek giriş sınavlarının YÖK tarafından kaldırılması konusunda ne düşünüyorsunuz?

Kaldırılması doğru bir karar, Katılıyorum.
Kaldırılması yanlış bir karar, Katılmıyorum.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 32 müzisyen gazete okuyor
 
 
Barış Yıldırım
 
 
Yayımlanan Sayı : 566

Karikatüristler 'klasik’i çizdi - 26.05.2008

Bu yıl 36.’sı yapılacak Uluslararası İstanbul Müzik Festivali’nin ana sponsoru Borusan, klasik müziği geniş kesimlere sevdirmek amacıyla hazırladığı kampanyayı önceki akşam düzenlediği bir basın toplantısıyla duyurdu.

“Hayat Müzikle, Müzik Borusan’la Güzel” adlı kampanya çerçevesinde, çizgilerine çoğumuzun aşina olduğu karikatüristler Ergün Gündüz, İrfan Sayar, Piyale Madra, Hasan Kaçan ve Latif Demirci’nin klasik müzik - günlük hayat ilişkisini ele alan çizimleri, 27 Mayıs’tan itibaren 600’ü aşkın açık hava tanıtım alanında sergilenecek. Böylelikle karikatürler, 6 - 30 Haziran arasında devam edecek olan İstanbul Müzik Festivali boyunca İstanbul’un bütün önemli noktalarında görülebilecek. 

Amaç müziği yaymak


Borusan’ın Rumelihisarı Perili Köşk’teki Yönetim Merkezi’nde gerçekleştirilen basın toplantısına, Borusan Holding yöneticileri ve kültür sanat dünyasından önemli isimlerin yanı sıra kampanyaya imzalarını atan beş karikatürist de katıldı. Toplantıda konuşan Borusan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kocabıyık, Borusan’ın 3 yıldır Müzik Festivali’ne sponsor olduğunu belirttikten sonra, “Klasik müziğin toplumumuzun en geniş kesimlerince benimsenmesi ve sevilmesi doğrultusunda gayret sarf ediyoruz. 'Hayat Müzikle, Müzik Borusan’la Güzel’ kampanyası sayesinde, karikatür sanatı ile insanların kalbine dokunabilmek istedik” dedi. Kocabıyık bu ve benzeri projelerle İstanbul’u ve Festival’i tüm Avrupa’ya daha etkin şekilde tanıtmak, Avrupa ile entegrasyon sürecinde olan Türkiye’nin doğru şekilde algılanmasına katkıda bulunmak istediklerini de sözlerine ekledi. 


 

 

0 adet yorum yazılmıştır. Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.Yazıyı Tavsiye Et
 
Tavsiye Adresleri


Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.

E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020