Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1762
Güzel Sanatlar Fakülteleri ve benzeri okulların yetenek giriş sınavlarının YÖK tarafından kaldırılması konusunda ne düşünüyorsunuz?

Kaldırılması doğru bir karar, Katılıyorum.
Kaldırılması yanlış bir karar, Katılmıyorum.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 47 müzisyen gazete okuyor
 
 
Ömer Güner
 
 
Yayımlanan Sayı :

Seçkin Bir Sanatçı: Temel Şükrü Doğru - 03.02.2006

Temel Şükrü Doğru, sadece Trabzon için değil, ülkemiz için de değer taşıyan sanatçıydı. Ciddi, mesleğini seven, saygın bir sanatçı…

Son yıllarda çalışamıyordu. Çünkü hastaydı. Seyrek de olsa görüşüyorduk. En son görüşmemiz 19 Aralık 1992 günü gecesi Trabzon Lisesi salonunda düzenlenen “Mevlana Gecesi”nde oldu. Suat Kurtuldu’nun yönettiği koronun sunduğu eserlerle eski günleri yaşadık bir kez daha…

Bu geceden birkaç gün sonra Karadeniz Gazetesi’nde “Temel Şükrü Doğru” başlıklı bir yazım yayımlandı. Yazımda, kendisinden söz ettim. Ve yazımın bir bölümünde aynen şöyle demiştim:”Trabzon’u Trabzon yapanlar, bizlerden ilgi beklerken haklı olarak, sevgi ve saygı beklerler. Biz eğer, toplum olarak ve de Trabzonlu olarak bu sevgiyi, bu saygıyı ve bu ilgiyi gösteremiyorsak haksızlık etmiş oluruz, vefasız oluruz.” Evet, yazdıklarım aynen böyleydi.

Neydi istediğim?

Temel Şükrü Doğru ile ilgili bir gecenin düzenlenmesi. Temel Şükrü’yü, çok kısa süreli de olsa bir kez daha dinlemek. O’nu yıllarca izleyen, alkışlayan sevenleri ile bir kez daha buluşmak.

Ama olmadı. Yazımın Karadeniz’de yayımlanmasından birkaç gün sonra bir mektubunu aldım. İçtenlikli bir mektup. Efendiliğini, inceliğini gösteren bir mektup. Sevinmişti, kendisi için yazdıklarımdan. Hatta “Şimdiye kadar hakkımda bu kadar güzel bir yazı yazılmamıştı” demişti, kısa mektubunda.

Ne yazık ki, O7nu sevenleri ile bir kez daha karşı karşıya getiremedik. Suçluyuz. Kimler mi suçludur? Hepimiz. Tüm Trabzonlular. Ölümünde bir araya getirdi bizleri. Çoğu kimseler için yapılanları, ne yazık ki, bizler de Temel Şükrü Doğru için yaptık.

Temel Şükrü Doğru’ya görevimizi yapamamanın ezikliği içindeyim. Bilmiyorum, O’nu sevenler nasıl düşünüyorlar?

 

 

0 adet yorum yazılmıştır. Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.Yazıyı Tavsiye Et
 
Tavsiye Adresleri


Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.

E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020