Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1772
5 Ağustos 2020 tarihinde yapılacak olan CSO Stajyer sanatçı sınavı şartnamesi hükümleri, CSO gibi standardı yüksek bir orkestraya stajyer sanatçı seçmek için yeterli midir?

Yeterlidir.
Yeterli Değildir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 28 müzisyen gazete okuyor
 
 
Burcu Bilgin
 
 
Yayımlanan Sayı : 477

Büyülü Parmakların Beethoven albümü - 16.01.2008

Biret, Beethoven’ın piyano konçertoları ile "Korolu Fantezi"sinin kaydı için bu ayın sonlarında Bilkent Senfoni Orkestrası ile stüdyoya girecek. Dünyaca tanınmış piyanist İdil Biret, bu ayın sonlarında iki konser ve albüm kaydı için başkentin konuğu olacak. Sanatçı, klasik müzik kayıtlarıyla bilinen Naxos firması için hazırlayacağı albümün kayıtlarını Ankara’da gerçekleştirecek.

Orkestrayı Şef Antoni Witt’in yöneteceği kayıtlarda, Beethoven’ın 1, 2, 3, 4 ve 5. piyano konçertoları ile "Korolu Fantezi"si albüm haline getirilecek. Biret, ayrıca Bilkent Senfoni Orkestrası ile birlikte 22 Ocakta konserde Beethoven’ın 1, 2 ve 4. piyano konçertolarını, 29 Ocakta da 3 ve 5. konçertolarını seslendirecek.

"Keyifle çalışıyoruz"

Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi (MSSF) Dekanı Prof. Dr. Işın Metin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yeni yılda klasik müzik dünyasının özel bir konuğunu ağırlayacak olmaktan mutluluk duyduklarını söyledi. Biret’in, Naxos firması için orkestrayla birlikte stüdyoya gireceğini anlatan Metin, "İdil Biret, daha önce Bilkent Senfoni Orkestrası ile Şef Naci Özgüç yönetiminde konser vermişti ve kayıtları yapılmıştı. Şimdi, bunlar stüdyo kaydı olarak yapılacak" dedi.

İdil Biret ile Şef Antoni Witt’in uzun süreli bir iş birlikleri olduğunu ve keyifle çalıştıklarını ifade eden Metin, bu çalışmayla beraber İdil Biret’in, Beethoven’ın piyano için yazdığı bütün eserleri kaydetmiş olacağını belirtti. Metin, eserlerin hem CD olarak, hem de Naxos’un internetten yaptığı yeni dağıtım ağına da dahil edilerek sanatseverlerle buluşacağını söyledi.
 

 

 

0 adet yorum yazılmıştır. Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.Yazıyı Tavsiye Et
 
Tavsiye Adresleri


Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.

E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020