Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1775
 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 26 müzisyen gazete okuyor
 
 
Elvan Duygu Gülay
 
 
Yayımlanan Sayı : 390

Pavarotti Son Yolculuğuna Uğurlandı - 10.09.2007

Luciano Pavoretti için doğum yeri Modena kentindeki şehir katedralinde cenaze töreni düzenlendi. Törene; aralarında İtalya Başbakanı Romano Prodi, U2’dan Bono gibi politika, sanat ve siyaset dünyasından çok sayıda kişi katıldı.

Tören öncesinde de katedralin önünde binlerce kişi toplandı.

On binlerce kişi, şehrin çeşitli noktalarına yerleştirilen dev ekranlardan, milyonlarsa televizyonları başından Pavarotti’yi son yolculuğuna uğurladı.

Pavarotti’nin naaşı törenin ardından kentin dışında, villasının yanındaki mezarlığa ailesinin katıldığı bir törenle defnedildi.

Ünlü İtalyan tenor Pavarotti’nın ölümü tüm dünyada büyük üzüntü yarattı. İtalyan halkı, doğum yeri Modena’da şehir katedraline getirilen sanatçının naaşını ziyaret etmek için uzun kuyruklar oluşturdu. Ziyaretçiler arasında Pavarotti’nin eski ve şimdiki eşiyle kızları da vardı.

Binlerce kişinin ziyaret ettiği katedralde, Modenalılar açılan anı defterine duygularını yazdı. Cenaze töreni şehrin çeşitli noktalarına kurulacak dev ekranlarla canlı olarak yayınlandı.

Katedralde başlayan törende Pavarotti’nin yakınları ile dostlarının yanı sıra siyaset ve sanat dünyasından isimlerden oluşan 800 kadar kişi yer aldı. Binlerce insan ise katedralin dışından töreni izledi. Törene foto muhabirleri de alınmadı.

İtalyan hükümetinden Başbakan Romano Prodi, Kültür Bakanı Francesco Rutelli ile Savunma Bakanı Arturo Parisi’nin hazır bulunduğu katedraldeki törene BM’nin eski Genel Sekreteri Kofi Annan, İrlandalı rock grubu U2’nun solisti Bono, İtalyan rock sanatçısı Zucchero, şarkıcı Andrea Bocelli ve New York Metropolitan Operası müdürü Joe Volpe de katıldı.

Luciano Pavarotti, uzun süredir mücadele ettiği pankreas kanserine yenik düşmüştü. Ünlü tenor, 71 yaşındaydı.
 

 

 

0 adet yorum yazılmıştır. Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.Yazıyı Tavsiye Et
 
Tavsiye Adresleri


Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.

E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020