Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1771
5 Ağustos 2020 tarihinde yapılacak olan CSO Stajyer sanatçı sınavı şartnamesi hükümleri, CSO gibi standardı yüksek bir orkestraya stajyer sanatçı seçmek için yeterli midir?

Yeterlidir.
Yeterli Değildir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 54 müzisyen gazete okuyor
 
 
Portre
 
  Zeynep Işık

Ankara'da 1968 yılında doğan Zeynep Işık, keman çalışmalarına, J.Higny ile başladı. Doç.Dr. Murat Tamer ile çalışmalarını sürdürdüğü Ankara Devlet Konservatuarı'ndan 1989 yılında birincilikle mezun oldu. Aynı yıl Milano'daki G.Verdi Konservatuarı'ndan da diploma aldı.

1990-1992 yıllarında, Maestro F.Gulli'nin, 1991-1993 yılları arasında W. Stauffer Akademisi'nde Maestro S. Accardo ile üst düzey solistlik kariyer enterpretasyon kurslarına katıldı.

1988'den itibaren yedi yıl süreyle, Akdeniz Gençler Orkestrası'nın konzermeisterliğini yaptı.

1989 yılında, Maggo Musicale Fiorentino Opera Orkestrası'nın sınavını birincilikle kazanan Zeynep Işık, pek çok ünlü şefle çalışarak repertuarını genişletti.

Zeynep Işık, 1990 yılından itibaren, Milano'nun önemli orkestralarından biri olan I. Pomeriggi Musicali Orkestrası ile ile uzun süre opera ve senfonik çalışmalar yaptı. Milano Teatro Alla Scala'da Giselle, Şen Dul, Don Kişot gibi balelerde çalıştı.

Türkiye'nin yanısıra Avrupa, Asya ve Afrika ülkelerinde bir çok solo ve oda müziği konserleri veren başarılı sanatçı Zeynep Işık, 1999 yılında çok sevdiği Antalya'ya gelerek, Antalya  Devlet Opera ve Balesi'nde konzermeister olarak göreve başladı. 17 yıldır bu görevi sürdüren Zeynep Işık iki çocuk annesidir.

Zeynep Işık, 9 Şubat 2017 Çarşamba günü saat 10.30'da Akciğer kanseri tedavisi gördüğü Antalya Memorial Hastanesinde vefat etti
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020