Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 14
Sayı: 1748
Ülkemizde düzenlenen Müzik Festivalleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Halkın müzik zevkinin kalitesinin yükseltilmesinde bir katkısı yoktur.
Lokal müzik eylemleridir, sınırlı sayıda dinleyici kitlesine hitap etmektedir.
Sayıları çok azdır, bu nedenle artırılmalı, daha geniş halk kitlesine ulaşılmalıdır.
Müzik Festivallerine yapılacak akademik işbirliği ile eğitim-öğretim hüviyeti kazandırılmalıdır.
Ülkemizde yeterli sayıda müzik festivali yapılmakta ve yeterli sayıda dinleyiciye ulaşmaktadır.
Ülkemizin daha önemli sorunları var, şimdi festivalin sırası değil.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 34 müzisyen gazete okuyor
 
 
Portre
 
  Melihat Gülses

1958 yılında Konya Akşehir’de doğdu. Müziğe babası Kanuni A.Tahir Köseoğlu ile başladı.1976’da girdiği İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Ses Eğitimi (Şan) bölümünü 1984’de tamamladı. Bekir Sıtkı Sezgin, Alaeddin Yavaşça ve Tülun Korman ile repertuar, Güher Güney ile şan, Nurten Erpek ile solfej ve nazariyat çalıştı. 

1981’de TRT sınavını kazanarak İstanbul Radyosu’nda göreve başladı. 1994 yılında ABD’de basılan “Tatyos Efendi” CD’sinde Bestecinin eserlerini okudu.”İstanbul Hanımları” Topluluğu ile çeşitli ülkelerde konserler verdi.1995 Yılından itibaren TRT İstanbul Radyosu Tango Orkestrası ile Tangolar seslendirmeye başladı.

1997 yılında “İstanbul Hanımları” Topluluğu”nun Paris’te basılan “Chant du Harem” isimli CD’sinde solist olarak yer aldı. 1996 yılında Uluslararası İstanbul Müzik Festivali’nde “İstanbul Türküleri-Rembetiko” isimli konserde Rumca ve Türkçe olarak türkülerimizi seslendirdi.1997’de yine aynı Festival çerçevesinde Aya İrini’de “Viyana’dan İstanbul’a Şarkılar” isimli konserde Fransız Soprano Catherine Dubosc ile birlikte Şevki Bey ve Schubert’in eserlerini seslendirdi.

Yukarıda bahsedilen Kudsi Erguner ile yaptığı çalışmaların yanısıra, Cinuçen Tanrıkorur’un 45.Sanat yılı münasebetiyle düzenlenen konserde bestecinin fantezi eserlerini (CRR) konser salonunda okudu.

1998 Yılında Mavi Nota Müzik Dergisinin “Geleneksel Müzikler Teşvik Ödülü” nü aldı.

1999 yılında “Geçmişten Günümüze Fanteziler” ve 27. Uluslararası İstanbul Müzik Festivali’nde “Klasikten Fanteziye” ayrıca 2001 yılında “Kökten Geleceğe” isimli üç ayrı solo konserini Şef İhsan Özer yönetiminde, özel bir Türk Müziği Orkestrası eşliğinde verdi. 

2000 yılında (CRR) Konser Salonu’nda “İstanbul’dan Atina’ya Türküler” isimli solo konserini verdi.Aynı ismi taşıyan CD-Kaseti vardır. Yine 2000 yılında Yunan Sanatçı “Kiryakos Kalaycidis” ve “En Chordais”Topluluğu ile birlikte “Zaharya” isimli solo konserini Atina’da verdi. Aynı isimli Cd’ i Yunanistan’da basıldı. ”Narçiçeğim” isimli CD ve Kaseti 2001 yılında Türk Musikisi Vakfı tarafından çıkarıldı. 

2002 yılında “İncesaz Topluluğu” ile birlikte “Eylül Şarkıları “ isimli bir albüm çıkardı. 

2003 yılında,Türk Müziğine katkılarından dolayı, MÜZDAK (İstanbul Türk Müziği Dernek Vakıfları Dayanışma Konseyi)tarafından verilen“10.Yıl Kültür ve Sanat Ödülleri”nden birine lâyık görüldü. Ayrıca pek çok yurtiçi ve yurtdışı konserlerine solist veya çeşitli topluluklarla katıldı. 

Halen müzik yaşamına TRT İstanbul Radyosu’nda devam etmekte olan sanatçı, İstanbul Radyosu Tanbur sanatçısı Necip Gülses ile evli olup iki çocuk annesidir.

Kaynak:

http://www.kalan.com/scripts/Dergi/Dergi.asp?t=3&yid=3802

http://www.melihatgulses.com
 

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2019