Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1771




5 Ağustos 2020 tarihinde yapılacak olan CSO Stajyer sanatçı sınavı şartnamesi hükümleri, CSO gibi standardı yüksek bir orkestraya stajyer sanatçı seçmek için yeterli midir?

Yeterlidir.
Yeterli Değildir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler



 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 








Şu an 37 müzisyen gazete okuyor
 
 
Portre
 
  Sesim Bezdüz

1997 yılında Mersin’de doğdu. İlk Müzik eğitimine Mersin Devlet Opera ve Balesi Çocuk Korosu’nda , Keman Eğitimine ise 6 yaşında, Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuvarı ‘nda , Lili TCHUMBURİDZE ile başladı. Okul içinde ve dışında pek çok konser etkinliklerine katıldı. 2009 Yılında, 11 yaşında, İngiltere’de düzenlenen Llangollen Solo Enstrüman Yarışması’nda birincilik ödülü elde etti. Bu başarısından sonra Çağdaş Eğitim Vakfı (ÇEV) organizasyonu ile gerçekleşen ilk orkestra eşlikli konserini 12 yaşında Aya İrini‘ de Şef Tolga TAVİŞ yönetimindeki Samsun Devlet Opera ve Balesi Orkestrası eşliğinde gerçekleştirdi.

 

Antalya Piyano Festivali Kapsamında gerçekleşen ‘’ Fazıl Say ve Arkadaşları ‘’ konserine katıldı.

 

Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuvarı tarafından düzenlenen Gülden Turalı Keman Yarışması’nda ikincilik ödülü alarak Şef İbrahim YAZICI yönetimindeki İzmir Devlet Senfoni Orkestrası’yla konser verdi. Öğretmeni Lili TCHUMBURİDZE’ nin konrolünde, 2008’de Constantin Vardeli, 2009’da İtalya’da Natali BOYARSKY’ 2010’da, Akademi İKSEV’de Tuncay YILMAZ ve Tedi PAPAVRAMİ’nin ustalık sınıflarına katılarak yıldız öğrenci seçildi.

 

Şef Rengim GÖKMEN yönetimindeki Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası üyesi de olan Sesim BEZDÜZ , 2012 - 2013 döneminde Belçika Kraliyet Konservatuvarı sınavlarına katılarak ‘’Genç Yetenek ‘’ olarak Prof. Veronique BOGAERTS’ın öğrencisi olmaya hak kazandı. Fransa ve Belçika’da ustalık sınıfı çalışmalarına katıldı. Aynı yıl Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda Prof. İldiko MOOG ‘un keman sınıfına kabul edildi.

 

 

Lise öğrenimini halen, Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’ nda Prof. İldiko MOOG , Lisans Eğitimini ise ÇEV in desteği ile Brüksel ‘de Prof. BOGAERTS ile sürdürmektedir.

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020