Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1771
5 Ağustos 2020 tarihinde yapılacak olan CSO Stajyer sanatçı sınavı şartnamesi hükümleri, CSO gibi standardı yüksek bir orkestraya stajyer sanatçı seçmek için yeterli midir?

Yeterlidir.
Yeterli Değildir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 37 müzisyen gazete okuyor
 
 
Portre
 
  Lilya Zilberstein

Lilya Zilberstein, 1987 yılında Busoni Uluslararası Piyano Yarışması Birincilik Ödülünü kazanmasından bu yana, dünyanın en iyi piyanistlerinden biri olarak kendisini kanıtladı. Kuzey Amerika'da, Chicago (Ravinia’da), Colorado, Dallas, Flint, Harrisburg, Indianapolis, Jacksonville, Kalamazoo, Milwaukee, Montreal, Omaha, Quebec, Oregon ve Saint Louis senfoni orkestralarının yanı sıra Florida Orkestrası ve Pasifik Senfoni, birlikte sahne aldığı isimlerden sadece birkaçı... Avrupa ve Asya'da, birlikte konser verdiği orkestralar arasında, Berlin Filarmoni, Çek Filarmoni, Dresden Staatskapelle, Helsinki Filarmoni, Leipzig Gewandhaus, Londra Senfoni, Moskova Filarmoni, NHK Senfoni (Tokyo), RAI Senfoni (Torino), Kraliyet Filarmoni Orkestrası, La Scala Orkestrası, Taipei Senfoni ve Viyana Senfoni bulunuyor. Sanatçının sahne aldığı festivaller arasında Lugano, Peninsula, Chautauqua ve New York ve Japonya'da Mostly Mozart festivalleri göze çarpıyor.

Ayrıca Lilya Zilberstein, ünlü piyanist Martha Argerich ile birlikte birçok resital gerçekleştirdi. Norveç, Fransa, İtalya ve Almanya’daki son derece etkileyici performanslarına ek olarak, Zilberstein ve Argerich’in, Brahms’ın İki Piyano için Sonat’ını icra ettikleri bir albüm, 2003 yılında piyasaya sürüldü. Son ortak çalışmaları içinde, Rus kemancı Maxim Vengerov ile Amerika Birleşik Devletleri, Kanada ve Avrupa'da geniş turlar yer alıyor. EMI etiketi ile piyasaya çıkan, Martha Argerich ve arkadaşları: Lugano Festivalinden Canlı Performansta, Vengerov ve Zilberstein’ın, Brahms'ın Keman ve Piyano için 3 No’lu Sonatı yorumu, en iyi klasik müzik albümü dalında Grammy adaylığının yanı sıra en iyi oda müziği performansı dalında da aday gösterildi.

Lilya Zilberstein, Busoni Yarışması Altın Madalyasına ek olarak, 1998 yılında İtalya Siena’da düzenlenen, diğer katılımcılar içinde Gidon Kremer, Anne-Sophie Mutter ve Esa-Pekka Salonen gibi isimlerin de yer aldığı yarışmada, Accademia Musicale Chigiana’da ödül sahibi oldu.
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020