Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 14
Sayı: 1746
Ülkemizde düzenlenen Müzik Festivalleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Halkın müzik zevkinin kalitesinin yükseltilmesinde bir katkısı yoktur.
Lokal müzik eylemleridir, sınırlı sayıda dinleyici kitlesine hitap etmektedir.
Sayıları çok azdır, bu nedenle artırılmalı, daha geniş halk kitlesine ulaşılmalıdır.
Müzik Festivallerine yapılacak akademik işbirliği ile eğitim-öğretim hüviyeti kazandırılmalıdır.
Ülkemizde yeterli sayıda müzik festivali yapılmakta ve yeterli sayıda dinleyiciye ulaşmaktadır.
Ülkemizin daha önemli sorunları var, şimdi festivalin sırası değil.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 78 müzisyen gazete okuyor
 
 
Portre
 
  Taner Solukçu

Yrd. Doç. Taner Solukçu1937 yılında  Zonguldak Ereğli'de doğdu. 1954 yılında Bolu Öğretmen Okulu'nu bitirdi. 1957 yılında Gazi Eğitim Enstitüsü Müzik Bölümü'nden mezun oldu. Mesleğinin ilk yıllarından bu yana  görev aldığı her ilde Türkiye'de koro müziğinin yaygınlaşması için çalıştı. Afyon Lisesi Korosu ile Milliyet Gazetesi'nin açtığı Çoksesli Korolar yarışmasında derece aldı. Bir dönem Milli Eğitim Bakanlığı'nda idarecilik görevinde bulunduktan sonra 1977- 1980 yılları arasında Ankara Anıttepe Lisesi'nde Müzik Öğretmenliği ve idarecilik yaptı. Bu okulda kurduğu Anıttepe Lisesi Çoksesli Gençlik Korosu ile Türkiye Filarmoni Derneği'nin  açtığı Türkiye Liselerarası Koro Yarışmasında 1977, 1978 yıllarında birincilik ödülünü aldı. 1980 yılından itibaren Gazi Yüksek Öğretmen Okuluna Müdür Yardımcısı olarak atanan Solukçu, aynı zamanda koro eğitimi derslerini sürdürdü. GEF Müzik Bölümü ve sınıf korolarıyla birlikte bir çok konser verdi. Bu üniversiteden Yardımcı Doçentlik unvanını aldıktan bir süre sonra görevinden ayrıldı. 1992 yılından itibaren müzik öğretmenliği ve koro çalışmalarına Özel Büyük Kolej'de ilköğretim ve lise öğrencileri ile birlikte sürdürerek  1995  yılına kadar devam etti.

Ankara Anıttepe Lisesi'nde müzik ö
ğretmenliği sürerken aynı zamanda, 1979 yılında TRT Ankara Radyosu Çocuk Korosu'nun kuruluşu ile birlikte Sn. Saip Egüz ile çalışmalarına başlayan Solukçu, bu koronun şefliğine atandı. TRT Ankara Radyosu Çocuk Korosu ile birlikte TRT Radyoları ve Televizyonu'nda  yayımlanan "Bir Şarkı Söyleyelim" adlı program yaptı. Bu görevini tamamladığı 1992 yılına kadar bir çok bant kayıt ve stüdyo konserleri gerçekleştirerek Türkiye'de çocuk müziğinin yaygınlaştırılmasına katkıda bulundu. 1991 yılında Türkiye Polifonik Korolar Derneği'nin kurulması ile birlikte Dernek Çocuk Korosu'nun şefliğini yürüttü, yeni  çocuk korosu şeflerinin yetişmesinde destek oldu, bu koro ile yurt genelinde bir çok konser verdi. 1994 yılında dernek tarafından Polifonik Koro Müziği'ne Hizmet Özel Ödülü ile onurlandırıldı.

65'e yakın çocuk şarkısı bestesi olan Taner Solukçu, yaşamı boyunca eğitim verdiği öğrenci ve ailelerine müzik sevgisini aşılamayı misyon edinmiştir. Solukçu, evli, iki çocuk babası ve bir torun sahibidir.

Taner SOLUKÇU 3.12.2011 tarihinde Ankara'da vefat etmiştir
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2019