Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1762
Güzel Sanatlar Fakülteleri ve benzeri okulların yetenek giriş sınavlarının YÖK tarafından kaldırılması konusunda ne düşünüyorsunuz?

Kaldırılması doğru bir karar, Katılıyorum.
Kaldırılması yanlış bir karar, Katılmıyorum.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 16 müzisyen gazete okuyor
 
 
Portre
 
  Gabor Csalog

1960’ta doğan Gabor Csalog  11 yaşında Franz Liszt Akademisi’nin özel yetenekli öğrencilere ayrılan bölümüne kabul edildi. Burada Macaristan’ın dünyaca meşhur piyanistleri ve bestecilerinden eğitim alma imkânına kavuşan sanatçı; Zoltan Kocsis, Dezsö Ranki, Andras Schiff, György Kurtag, Erna Csövek  gibi muhteşem müzisyenlerle çalışmalarına devam etti.

Liszt Akademisi’nden mezun olduktan sonra Bloomington Indiana Üniversitesi’nde Amerika’nın en meşhur piyano öğretmenlerinden György Sebök’ün asistanı oldu. 1980 yılından beri hocası olan dünyaca meşhur Macar çağdaş besteci György Kurtag’ın birçok piyano eserinin ilk seslendirilişini gerçekleştiren sanatçı,  ayrıca  Miklós Perényi, András Keller, Boris Pergamenchikov, Heinz Holliger gibi sanatçılarla konserler verdi.

Avrupa’nın neredeyse bütün ülkelerinde ve Amerika’da resitaller veren Gabor Csalog, geçtiğimiz yıllarda Macar Könemann Nota Yayınevi’nin piyano editörlüğünü de üstlendi  ve Chopin’in bütün eserlerinin yeni edisyonunu hazırladı. 2003 senesinde Franz  Liszt Ödülü’ne layık görülen  sanatçı yoğun konser faaliyetlerinin yanı sıra Budapeşte  Liszt Müzik Akademisi’nde piyano ve  oda müziği dersleri vermektedir.  
 
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020