Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1771
5 Ağustos 2020 tarihinde yapılacak olan CSO Stajyer sanatçı sınavı şartnamesi hükümleri, CSO gibi standardı yüksek bir orkestraya stajyer sanatçı seçmek için yeterli midir?

Yeterlidir.
Yeterli Değildir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 42 müzisyen gazete okuyor
 
 
Portre
 
  Özgür Aydın

1972 yılında Amerika’nın Colorado eyaletinde doğan Aydın, piyano eğitimine Ankara Devlet Konservatuarı’nda Prof. Semra Kartal ile başladı. Ardından British Council bursiyeri olarak Londra Kraliyet Müzik Koleji’nde İngiliz piyanist Peter Katin ile üç yıl çalıştı. Daha sonra Alman Devlet Bursu DAAD’yi kazanarak Hannover’de Prof. Kammerling’in “Konser Solistliği” öğrencisi oldu. Ayrıca Andras Schiff, Tatiana Nikoleva gibi büyük müzisyenlerle çalıştı. Müzik dünyasının en önemli yarışmalarından biri sayılan ARD Münih Uluslararası Piyano Yarışması’nı kazanarak yurtdışına açılan Özgür Aydın, günümüzün önde gelen genç piyanistlerinden biri olarak kabul ediliyor.

Alman “Süddeutsche Zeitung” gazetesi Aydın'ın hassas, içten ve heyecan veren yorumunu, “Çaldığı her notaya bir anlam veriyor” sözleriyle övmüş; “Salzburger Nachrichten” gazetesi ise Özgür'ün Salzburg Festivali’ndeki Chopin yorumlarını “incelikli ve coşkulu” bulmuş. 1997 Eylül ayında Münih Herkulessaal'de Bavyera Senfoni Orkestrası ile Brahms’ın 1. Piyano Konçertosu’nu seslendiren Aydın, bu önemli konserden sonra birçok Alman senfoni orkestrası ile konserler verdi.

Atina'da Maria Callas Grand Prix (2002), Kanada’da Esther Honens Calgary International Competition (2000), Amerika’da Cleveland International Piano Competition (2001), Wilhelm-Weichsler-Preis der Stadt Osnabrück ve Japonya’nın Nippon Music Award ödüllerine değer bulundu. Berlin’de yaşayan sanatçı, konserlerini yurt içinde ve yurt dışında yoğun bir şekilde sürdürmektedir.
 
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020