Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 14
Sayı: 1748
Ülkemizde düzenlenen Müzik Festivalleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Halkın müzik zevkinin kalitesinin yükseltilmesinde bir katkısı yoktur.
Lokal müzik eylemleridir, sınırlı sayıda dinleyici kitlesine hitap etmektedir.
Sayıları çok azdır, bu nedenle artırılmalı, daha geniş halk kitlesine ulaşılmalıdır.
Müzik Festivallerine yapılacak akademik işbirliği ile eğitim-öğretim hüviyeti kazandırılmalıdır.
Ülkemizde yeterli sayıda müzik festivali yapılmakta ve yeterli sayıda dinleyiciye ulaşmaktadır.
Ülkemizin daha önemli sorunları var, şimdi festivalin sırası değil.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 65 müzisyen gazete okuyor
 
 
Portre
 
  Eren Levendoğlu

Eren Levendoğlu, Londra’da doğdu ve piyano çalmaya altı yaşında başladı. 1983’te yerleştiği Zimbabve’de,  piyano, keman ve şan dersleri alarak müzik eğitimine başladı.

Zimbabve’de yaşadığı 12 yıl boyunca piyano, keman ve şan yarışmalarında dereceler kazandı. 14 yaşında, İngiliz “The Associated Board of the Royal Schools of Music” tarafından düzenlenen yıllık ulusal müzik yarışmasında “18 yaş altı en çok umut vaat eden müzisyen” unvanını kazandı.

1993’te İngiliz “The Associated Board of the Royal Schools of Music” tarafından, İngiltere’de Royal Schools of Music’te eğitim görmek üzere burs için hak kazandı.

Eren, 1995’te, müzik çalışmalarına Cape Town Üniversitesi’nde başladı. İlk yılında okul birincisi olarak eğitimine burada devam etmek üzere burs ile ödüllendirildi.

1999’da Guildhall School of Music and Drama’da eğitimine devam etmek üzere Londra’ya yerleşti. Burada Artur Pizarro, Paul Roberts ve Ronan O’Hora ile çalıştı. 2003’te, o yılın ikinci en iyi derecesi ile mezun oldu.

Eren, Ekim 2003’te Türkiye’ye yerleşti. Türkiye’deki ilk yılında Gümüşlük Klasik Müzik Festivali’ni gerçekleştirdi. Kendisi Festival’in sanat yönetmeni ve Eklisia Yaz Okulu’nun kurucusu ve yönetmenidir.

Türkiye’deki yıllarında, Eren,  Nana Jashvili, Valery Oistrakh and Ruşen Güneş gibi uluslararası sanatçılarla konserler verdi. Eren, 2009 yılı festival programında da keman virtüözü Cihat Aşkın ile birlikte bir konser verdi.
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2019