Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1770
5 Ağustos 2020 tarihinde yapılacak olan CSO Stajyer sanatçı sınavı şartnamesi hükümleri, CSO gibi standardı yüksek bir orkestraya stajyer sanatçı seçmek için yeterli midir?

Yeterlidir.
Yeterli Değildir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 25 müzisyen gazete okuyor
 
 
Portre
 
  Eren Levendoğlu

Eren Levendoğlu, Londra’da doğdu ve piyano çalmaya altı yaşında başladı. 1983’te yerleştiği Zimbabve’de,  piyano, keman ve şan dersleri alarak müzik eğitimine başladı.

Zimbabve’de yaşadığı 12 yıl boyunca piyano, keman ve şan yarışmalarında dereceler kazandı. 14 yaşında, İngiliz “The Associated Board of the Royal Schools of Music” tarafından düzenlenen yıllık ulusal müzik yarışmasında “18 yaş altı en çok umut vaat eden müzisyen” unvanını kazandı.

1993’te İngiliz “The Associated Board of the Royal Schools of Music” tarafından, İngiltere’de Royal Schools of Music’te eğitim görmek üzere burs için hak kazandı.

Eren, 1995’te, müzik çalışmalarına Cape Town Üniversitesi’nde başladı. İlk yılında okul birincisi olarak eğitimine burada devam etmek üzere burs ile ödüllendirildi.

1999’da Guildhall School of Music and Drama’da eğitimine devam etmek üzere Londra’ya yerleşti. Burada Artur Pizarro, Paul Roberts ve Ronan O’Hora ile çalıştı. 2003’te, o yılın ikinci en iyi derecesi ile mezun oldu.

Eren, Ekim 2003’te Türkiye’ye yerleşti. Türkiye’deki ilk yılında Gümüşlük Klasik Müzik Festivali’ni gerçekleştirdi. Kendisi Festival’in sanat yönetmeni ve Eklisia Yaz Okulu’nun kurucusu ve yönetmenidir.

Türkiye’deki yıllarında, Eren,  Nana Jashvili, Valery Oistrakh and Ruşen Güneş gibi uluslararası sanatçılarla konserler verdi. Eren, 2009 yılı festival programında da keman virtüözü Cihat Aşkın ile birlikte bir konser verdi.
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020