Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1770
5 Ağustos 2020 tarihinde yapılacak olan CSO Stajyer sanatçı sınavı şartnamesi hükümleri, CSO gibi standardı yüksek bir orkestraya stajyer sanatçı seçmek için yeterli midir?

Yeterlidir.
Yeterli Değildir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 31 müzisyen gazete okuyor
 
 
Portre
 
  Sibel Köse

1969 yılında Ankara'da doğdu. TED Ankara Koleji'nin  ardından ODTÜ Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümü'nden (1986-1991) mezun oldu. Caz müziğiyle ilgili ilk çalışmalarına üniversitede öğrenci olduğu yıllarda başladı. Türkiye'nin sayılı caz ustalarından biri olan Tuna Ötenel ile birlikte yaptığı çalışmalarla deneyim kazandı.

Bilkent Müzik ve Sahne Sanatları Bölümü'nde halen öğretim görevlisi olan Janusz Szprot aracılığıyla Bilkent, Zwierdzyniec ve Pulawy'de (Polonya) seminerlere katıldı. Bu yaz okulu ve seminerlerde Deborah Brown,
Rachel Gould, Elli Wright ve Joe Lee Wilson'ın yönetiminde bireysel ve grup çalışmalarına katıldı. Ayşe Sezerman'dan şan ve Randy Esen'den özel dersler aldı.


1987 yılından bu yana Sibel Köse konserlerde, radyo ve TV programlarında yer almakta, yerel ve uluslararası caz festivallerine katılmaktadır. Bu festivallerin arasında İstanbul Caz Festivali, Kuşadası Uluslararası Caz Festivali,Bodrum Musicorama Caz Günleri, Afyon Caz Festivali, ODTÜ Caz Günleri, Isparta SDÜ Caz Günleri, Festival of Jazz Standards (Siedlce - Polonya), Fete des Jazz (Paris - Fransa), Miedznaradowy Festiwal Pianistow Jazzowych (Kalisz - Polonya), Jazz au Xiricourt (Xiricourt - Fransa) sayılabilir.

Polonya'nın Zamosc kentinde düzenlenmiş olan Uluslararası Caz Vokalistleri Yarışması'nda Birincilik ödülü aldı.

Türkiye'de caz müziğiyle adı anılan tüm değerli müzisyenlerin yanı sıra Jarek Smietana, Slide Hampton, Jean-Loup Longnon, Ricky Ford gibi uluslararası sanatçılarla birlikte projelerde yer almıştır.Bunlardan bazıları:
"Polish All Stars Band"; "Polish-Turkish Jazz Connection"; Janusz Szprot - "Kurt Weill Songs"; Önder Focan "Vocalists Project"; Ali Perret "Mingus Project"; "Swing Connection"; "Cube" ve son olarak Fransa turnesiyle Longnon-Gallis "Jazz Olympers". Sibel Köse büyük orkestralarla da (big band) çalışma fırsatı bulmuş; Ankara Devlet Opera ve Balesi'nin bünyesindekurulan Ankara Pop Grubu'nun solistliğinin ardından Hava Kuvvetleri Büyük Orkestrası'yla konserler vermiş;

2003 yılında Beck's Big Band'e solist olarak katılmıştır.


Yer aldığı albümler:"Sometimes" - Tuna Ötenel (1995, Uzelli)
"Focan Tunes Sung By Jazz Vocalists" - Önder Focan (1999, Blue Note)
"Velvele" - Oğuz Büyükberber (2000, Ada)
"Polonezköy" - Janusz Szprot (2001, Ada)
"Bossa Lova a St-Germains-des-Pres" - Sibel Köse & Ahmet Gülbay Trio (2001, Estela Studio Labroue)
 
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020