Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1756
Güzel Sanatlar Fakülteleri ve benzeri okulların yetenek giriş sınavlarının YÖK tarafından kaldırılması konusunda ne düşünüyorsunuz?

Kaldırılması doğru bir karar, Katılıyorum.
Kaldırılması yanlış bir karar, Katılmıyorum.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 38 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Müzik tutkunları... İşte haftanın en yeni albümleri... - 26.06.2009Eurovision Song Contest Moskow 2009

16 Mayıs 2009’da Moskova’da gerçekleşen finalle galibin belirlendiği 54. Eurovision Şarkı Yarışması’nın tamamı 3 DVD olarak yayımlanıyor.

Norveç temsilcisi Alexander Rybak’ın ‘Fairytale’ şarkısıyla yapılan oylamalar sonucunda birinci olduğu 54. Eurovision Şarkı Yarışması’nın yarı final ve final performanslarının tamamı yarışmayı bir kez daha izlemek isteyenler için raflardaki yerini alıyor.

42 ülkenin katıldığı ve ülkemizi ‘Düm Tek Tek’ şarkısıyla temsil eden Hadise’nin dördüncü olduğu yarışmanın yarı final elemeleri ise 12 - 14 Mayıs 2009 tarihlerinde yapılmıştı...

LIVE IN TOKYA & 5 YEARS IN A LIVETIME

4 Temmuz 2009 Cumartesi günü Maçka Küçükçiftlik Park’ta konser verecek olan progresif müziğin en büyük ismi Dream Theater, 1993 tarihli “Music In Progress” turnelerinin Tokyo konser ve sahne arkası görüntülerinin yer aldığı “Live In Yokyo” ve 1994-1998 yılları arasındaki performanslarından seçilen kayıtları kapsayan “5 Years In A Livetime” DVD’lerinden oluşan DVD setiyle karşımızda.

A BEGINNER’S GUIDE TO BLUR

İngiliz müziğinin önemli gruplarından Blur, kariyerlerinin 20. yılında “Midlife: A Beginner's Guide To Blur” derlemesini yayımlıyor.

1989 yılında kurulan ve İngiliz müziğinin en önemli isimlerinden biri olan Blur, kariyerlerinin 20. yılında hayranlarını best of niteliğindeki “Midlife: A Beginner's Guide To Blur” çalışmasıyla selamlıyor. 2 kez Mercury Müzik Ödülü’ne aday gösterilen grup, ‘She’s So High’ single’ıyla tanınmıştı. Bugüne kadar yayımladıkları 7 stüdyo albümünden 25 şarkının yer aldığı bu çalışmayı kaçırmayın.

LET IT ROLL – SONGS OF GEORGE HARRISON

The Beatles’ın efsanevi üyelerinden George Harrison’ın solo kariyerinin en önemli eserleri “Let It Roll – Songs Of George Harrison”da bir araya geliyor.

Efsane grup The Beatles’ın efsane ismi George Harrison, 1970’te “All Things Must Pass” albümüyle başlattığı solo kariyerinin unutulmaz şarkıları ilk kez bir çatı altında toplandı. 2001 yılında vefat eden müzisyenin eşi Olivia Harrison tarafından titizlikle seçilen 19 şarkının bir araya geldiği “Let It Roll – Songs Of George Harrison”, The Beatles başta olmak üzere tüm müzikseverlerin arşivinde mutlaka yer alması gereken bir yapıt.

14 Nisan 2009’da düzenlenen törenle Hollywood’daki Yıldızlar Kaldırımı’na adı yazılan George Harrison’ın en iyilerinden oluşan bu albümünde, ilk albümü “All Things Must Pass”den 2002 tarihli son albümü “Brainwashed”a kadar yayımladığı albümlerden ve 1971’deki Concert For Bangladesh konserinden canlı kayıtlar yer alıyor. Ayrıca Harrison’ın Tom Petty ile yazdığı ‘Cheer Down’ ve Bob Dylan tarafından kaleme alınan ‘I Don’t Want To Do It’ şarkılarını da “Let It Roll - Songs Of George Harrison”da dinlemeniz mümkün.

Milliyet
 
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020