Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1772
5 Ağustos 2020 tarihinde yapılacak olan CSO Stajyer sanatçı sınavı şartnamesi hükümleri, CSO gibi standardı yüksek bir orkestraya stajyer sanatçı seçmek için yeterli midir?

Yeterlidir.
Yeterli Değildir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 26 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Kanadalı Loreena McKennit Türkiye turu kapsamında İstanbul ve Bursa'da konser verecek - 10.06.2009Kelt müziğinin dünyaca tanınan isimlerinden, Kanadalı şarkıcı/besteci Loreena McKennitt Türkiye turuna çıkıyor. McKennitt, 13 Haziran’da İstanbul’da, 14 Haziran’da da Bursa’da konser verecek. Sanatçı 16 Haziran ise KKTC’de hayranları ile buluşacak.

Kanadalı şarkıcı/besteci Loreena McKennitt uzun bir aradan sonra hayranları için tekrar Türkiye’ye geliyor. Sanatçı dünya turnesi kapsamında, Türkiye’de ilk olarak İstanbul’u ziyaret edecek. McKennitt İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından düzenlenen konserle 13 Haziran Cumartesi Cemil Topuzlu Açık Hava Sahnesi’nde olacak.
Loreena McKennitt, İstanbul’daki konserinin ardından, 14 Haziran Pazar günü "48. Uluslararası Bursa Festivali" kapsamında Bursa’da konser verecek. McKennitt 16 Haziran Salı günü ise KKTC’ye geçerek, "13. Uluslararası Magusa Kültür ve Sanat Festivali" kapsamında da bir konser verecek.

Dünya çapında 15 milyona yakın albüm satışıyla dört kıtadaki on beş ülkede altın, platin ve multi-platin plak ödülleri alan Loreena McKennitt sadece Kuzey ve Güney Amerika’da değil, Avrupa’da ve Avustralya’da en çok satanlar arasında yer alıyor. "Müzikal Seyahat Yazarı" olarak tanımlanan McKennitt, en son 13 yıl önce Uluslararası İstanbul Caz Festivali’nde uğradığı Türkiye’ye geri dönerken turne kapsamında ilk KKTC konserini de gerçekleştirmiş olacak.

Konserlerinde 2006 yılında yayınlanan Grammy adayı son stüdyo albümü An Ancient Muse (Eski Bir İlham Kaynağı)’nın şarkılarına da yer verecek olan sanatçı, ünlü Katibim (Üsküdar’a giderken) parçasının esas alındığı "Sacred Shabbat" parçasının yanısıra ud ve kanun sesleriyle dikkat çeken "The Gates of İstanbul" parçası başta olmak üzere yepyeni şarkılarıyla İstanbul ve Türk müziklerine bir yolculuk yapıyor

ANKA
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020