Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1770
5 Ağustos 2020 tarihinde yapılacak olan CSO Stajyer sanatçı sınavı şartnamesi hükümleri, CSO gibi standardı yüksek bir orkestraya stajyer sanatçı seçmek için yeterli midir?

Yeterlidir.
Yeterli Değildir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 35 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Sihirli flüt’ Şefika Kutluer bu kez Pakistan için üflüyor - 13.01.2006Bilkent Senfoni Orkestrası, 21 Ocak Cumartesi günü, Pakistan depremzedeleri yararına vereceği konserde, dünyaca ünlü flüt sanatçısı Şefika Kutluer’e eşlik edecek

Şef Işın Metin yönetimindeki konserde Şefika Kutluer, Bilkent Senfoni eşliğinde Gluck’ün “Dance of the Blessed Spirits”, Chaminade’nin “Flüt ve Orkestra için Konçertino”, Piazzola’nın “Oblivion”, Grillo’nun “Lagrima e Sonrisas”, Faure’nin “Flüt ve Orkestra için Fantezi” ile “Pavane”, Bizet’nin ünlü operasından Borne’nin flüt ve orkestra için düzenlediği “Carmen Fantasy” adlı eserleri seslendirecek.

UNICEF’in 60. Kuruluş Yılı Etkinlikleri çerçevesindeki konserin tüm geliri, Pakistan depremzedeleri için açılan UNICEF fonuna aktarılacak.

Ankaralı sanatseverlerle birlikte Pakistan’daki depremzedelere müziğin sıcaklığıyla ulaşmayı amaçlayan bu konser, on dört farklı ülkeden gelen doksan sanatçının bir yardım çağrısı niteliğinde.

Şefika Kutluer
“Sihirli Flüt” olarak tanınan Şefika Kutluer, dünya basınından “Üstün bir teknik ve eşsiz bir yorumun birleşimi…” (Zubin Mehta), “Flütün Prima Donnası” “Steven Ritter”, “Allah Vergisi Kabiliyet, Seçilmiş İnsan” (American Record Guide) gibi olumlu eleştiriler aldı
Pek çok başarıya imza atmış olan Devlet Sanatçısı Şefika Kutluer, Cumhurbaşkanlığı Kültür Sanat Büyük Ödülü, “2000 Inter-Lyra” ödüllerininin sahibi. Sony Classical tarafından çıkarılan Carmen Fantasy adlı albümü “Altın CD”, Gallo International firmasından “Gallo Altın CD Kolleksiyonu” ödüllerine layık görüldü.

Dünyanın pek çok yerinde konserler veren, turneler yapan, festivallere ve radyo-televizyon programlarına katılan sanatçı, Zubin Mehta, Sir Charles Mackerras, Royal Filarmoni Orkestrası, Berlin Filarmoni , İskoç Oda Orkestrası, Northern Sinfonia, Tokyo Senfoni Orkestrası, Litvanya Filarmoni, European Union Oda Orkestrası, Slovak Filarmoni Orkestrası, gibi ünlü şef ve orkestralarla çalıştı, CD’ler kaydetti.

Dünyada sağladığı popülaritesi ile müzik organizasyonları ve festivallerin aranılan sanatçısı haline gelen Şefika Kutluer’in dünya piyasasında bulunan 15 CD’si Pan Classical, Gallo International, Naxos ve Sony Classical firmaları tarafından yayınlanmaktadır. Sanatçının kompakt diskleri dünya çapında aranan CD’ler arasındadır ve çok parlak eleştiriler almaktadır.

Konserin şefi Işın Metin, Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi’nde Wojciech Szalinski ve Bujor Hoinic ile kompozisyon ve şeflik çalıştı. Kompozisyon Sanat Dalı’nda lisans (1994), yüksek lisans (1996) ve sanatta yeterlik (2001) eğitimlerini “Yüksek Şeref” dereceleri ile tamamladı.

Aralarında Keman Konçertosu, iki senfoni, senfonik bölüm, senfonik skeçler, iki yaylı kuartet, koro ve yaylı sazlar için müzik, minyatür sözler ve çeşitli piyano eserlerinin bulunduğu kompozisyonları bulunmakta.

BİLETLER VE ULAŞIM HAKKINDA ...
21 Ocak Cumartesi günü, saat 20.00’de Bilkent Konser Salonu’nda başlayacak konserin biletleri 20 YTL. Biletler, Bilkent Konser Salonu gişesinin yanı sıra, Dost Kitabevleri (Kızılay, Kavaklıdere, Ankuva), Beymen (Karum), Diapason (Kavaklıdere) ve Sanat Akademi’den (Kavaklıdere) temin edilebilir.

Konserden bir saat önce ücretsiz servisler Tunus Caddesi, Sıhhiye Köprüsü ve Milli Kütüphane’den izleyicileri Bilkent Konser Salonu’na getirecek.

Ek bilgi: Bilkent Senfoni Orkestrası (312) 290 22 80

Bilkent Konser Salonu Gişesi: (312) 290 17 75

www.bso.bilkent.edu.tr

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020