Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1770
5 Ağustos 2020 tarihinde yapılacak olan CSO Stajyer sanatçı sınavı şartnamesi hükümleri, CSO gibi standardı yüksek bir orkestraya stajyer sanatçı seçmek için yeterli midir?

Yeterlidir.
Yeterli Değildir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 23 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Sevda-Cenap And Müzik Vakfı tarafından 1994 yılında kurulan şef Pınar Alpay Yüksel yönetimindeki Akyurt Çocuk Korosu, 14. Türkiye Korolar Şenliği’nde konser veriyor. - 31.05.2009Sevda-Cenap And Müzik Vakfı tarafından 1994 yılında kurulan şef Pınar Alpay Yüksel yönetimindeki Akyurt Çocuk Korosu, 31 Mayıs 2009  Pazar  günü saat 15.00'de ilk yılından itibaren aralıksız katıldığı 14. Türkiye Korolar Şenliği’nde   konser veriyor.

15. yıl ve 100'den fazla konser

Bu yıl 15. yılını kutlayacak olan ve bugüne kadar Pınar Alpay Yüksel yönetiminde 100'den fazla konser veren koro, son olarak Mart ayında 20. Ankara Uluslararası Film Festivali'nin açılış töreninde  Nisan ayında ise 26. Uluslararası Ankara Müzik Festivali'nde yer aldı. 

İlk seslendirmeler

Kendileri için bestelenmiş eserlerin de aralarında bulunduğu 30'a yakın parçanın ilk seslendirmesini yapmış olan koro, bu geleneği sürdürüyor. Koro Pazar günkü konserinde Ayça Nur Kip Akyol'un Kar, Sevelim, Minimini hanımcık, ve Atatürk'ün İzinde şarkılarının ilk seslendirmesini yaparak eserleri  seyirci ile buluşturacak.

Türkan Saylan ve Kardelenler'e sevgilerle

Hastanelerde ve yaşam evlerinde moral konserleri de veren Akyurt Çocuk Korosu,   SCA Müzik Vakfı ve  Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği işbirliği'nin güzel bir öerneği olan Yıldız Çocuk Korosu ile de konserler verdi. Koro, iki sene önce ilk seslendirmesini yaptıkları Ayça Nur Kip Akyol ve Pınar Alpay Yüksel'in bestesi “Baba Beni Okula Göndersene” şarkısını bu kez örnek aldıkları Türkan Saylan anısına ve okumak isteyen arkadaşları “kardelenler” için söyleyecekler.
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020