Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1770
5 Ağustos 2020 tarihinde yapılacak olan CSO Stajyer sanatçı sınavı şartnamesi hükümleri, CSO gibi standardı yüksek bir orkestraya stajyer sanatçı seçmek için yeterli midir?

Yeterlidir.
Yeterli Değildir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 33 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Dünya Dans Günü’nde Carmen Balesi Haşim İşcan Kültür Merkezi’nde! - 29.04.2009Antalya Devlet Opera Balesi, 14 Şubat Cumartesi, Haşim İşcan Kültür Merkezi’nde bir ilke daha imza atarak G. Bizet’nin müziğiyle, Natalia Arobelidze ve Sergei Tereshenko’nun metnini Merimee’nin romanından uyarlayarak yazıp sahneye koydukları Carmen Balesi’nin dünya prömiyerini gerçekleştirdi. Hazırlık aşaması üç ay süren Carmen Balesi yoğun bir çalışmanın sonucunda Antalyalı sanatseverlerin büyük ilgisiyle karşılandı. Carmen balesi şimdi tekrar Haşim İşcan Kültür Merkezi’nde. Dünya Dans Günü olan 29 Nisan 2009’da saat 20:00’de Antalyalılarla buluşuyor.

Şefliğini Hakan Kalkan’nın yaptığı eserin dekor tasarımı Tayfun Çebi’ye, kostüm tasarımı ise Sevtaç Demirer’e ait. Koreografi asistanlığını Cenk Karayel üstleniyor; müzik düzenleme Mriama Sulaberidze, ışık tasarımı ise Mustafa Eski’nin.

Eserin rollerini, Carmen’de Selin İnan; Don José’de Murat Özdemir; Escamillo’da Gabriel Gagua ;Micaela’da Müge Öğüt; Ölüm karakterinde Gülçin Gökçebağoğlu paylaşıyorlar.
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020