Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1762
Güzel Sanatlar Fakülteleri ve benzeri okulların yetenek giriş sınavlarının YÖK tarafından kaldırılması konusunda ne düşünüyorsunuz?

Kaldırılması doğru bir karar, Katılıyorum.
Kaldırılması yanlış bir karar, Katılmıyorum.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 52 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

26. Uluslararasi Ankara Müzik Festivali'nde 18 etkinlik geride kaldı. Son iki konserde başkentliler şef-solist Shlomo Mintz yönetiminde, Zagrep Filarmoni Orkestrası'nı dinleyecekler - 28.04.2009Kapanış Konserleri

Zagreb Filarmoni                                        29-30 Nisan, MEB, 20.30
Shlomo Mintz, şef ve solist, keman

1871 yılından günümüze uzanan bir gelenek…

Müzik otoritelerinin  “sesin rengini verebilen nadir topluluklardan” diye tanımladığı Hırvatistan'ın en tanınmış orkestrası, Lorin Maazel, Leopold Hager, Zubin Mehta, Rafael Frühbeck De Bourgos, Ivor Bolton, Dmitri Kitaenko, Valeriy Gergiev, Sir Neville Marriner gibi çok ünlü şeflerle ve Mstislav Rostropovich, Mischa Masiky, Ivo Pogorelic gibi uluslararası sanatçılarla konserler vermiştir.

Festivalde orkestraya 20. yy keman geleneğine damgasını vuran Isaac Stern'in gözde öğrencisi Shlomo Mintz şeflik ediyor.

"Dünyanın en iyi kemancılarından biri" olarak kabul edilen 26. Uluslararası Ankara Müzik Festivali’nin kapanış konserlerinin şef ve solisti  Shlomo Mintz, kusursuz müzisyenliği, çok yönlülüğü, yetkin tekniği nedeniyle günümüzde dünyanın en iyi müzisyenlerinden.

Negev Ben-Gurion Üniversitesi tarafından Fahri Doktorluk derecesine layık görülen Mintz, Premio Accadenia Musicale Chigiana, Diapason D'or, Grand Prix du Disque, Gramaphone Award ve Edison Award gibi pek çok ödül kazanmıştır.

Orkestra Papandopulo'nun Amfitrion isimli opera üvertürünü, ardından Beethoven Keman Konçertosu'nu ve Rachmaninov'un 2. Senfonisi'ni yorumlayacak.

www.ankarafestival.com
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020