Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1762
Güzel Sanatlar Fakülteleri ve benzeri okulların yetenek giriş sınavlarının YÖK tarafından kaldırılması konusunda ne düşünüyorsunuz?

Kaldırılması doğru bir karar, Katılıyorum.
Kaldırılması yanlış bir karar, Katılmıyorum.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 30 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Wiener Kammersymphonie Keman ve Viyola'da dinleyecegimiz Atilla Aldemir solistliginde Başkentte - 25.04.2009 Wiener Kammersymphonie                                 25 Nisan, MEB, 19.30
Matthias Maurer, şef
Atilla Aldemir, keman, viyola

Orkestra Viyana’nın büyük orkestralarında yer alan önemli müzisyenlerden oluşan bir topluluk. Bünyesinde dünyanın bir çok ülkesinden önemli sanatçıları barındırıyor. Orkestra müzisyenlerinin çoğu aynı zaman da birer solist sanatçı..

Konserin şefi Berlin Senfoni Orkestrası'nın da şefliğini yapmış olan usta bir kemancı Matthias Maurer. Ünlü genç kuşak yeteneklerimizden Atilla Aldemir ise  bu gecenin solisti.1975 İstanbul doğumlu  ve 1994 yılından bu yana çalışmalarını Avrupa’da sürdüren, son altı yıldır ise Viyana’da yaşayan Aldemir, ulusal ve uluslararası pek çok ödülü bulunuyor.  Son olarak geçtiğimiz Ağustos ayında Avusturya’da düzenlenen 15. Uluslararası “Johannes Brahms Yarışması”nda viyola dalında, 75 sanatçı arasından üçüncülük ve en iyi çağdaş eser yorumu ödülü alan sanatçı 2007 yılında aynı yarışmanın keman dalında ikincilik ödülünü kazanmış, iki de özel ödüle layık görülmüştü.

Müzik eleştirmenlerince en belirgin özelliğinin; “Enstrümana mutlak hakimiyet, yorumda üslup duyarlılığı ve seyirciyi sürükleyen coşkuyu bir arada sergileyebilme yeteneği” olduğu belirtilen Aldemir, konserlerinde 1840 yapımı J.B. Vuillaume kemanı kullanıyor. Aldemir aynı zamanda Berlin Senfoni Orkestrası ve Philharmonia Wien’nin baş kemancısı.

Mercedes-Benz Türk A.Ş'nin katkılarıyla gerçekleşecek Atilla Aldemir'i keman ve viyola da dinleyeceğimiz konser saat. 19.30'da MEB Şura Salonu'nda

www.ankarafestival.com
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020