Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1762
Güzel Sanatlar Fakülteleri ve benzeri okulların yetenek giriş sınavlarının YÖK tarafından kaldırılması konusunda ne düşünüyorsunuz?

Kaldırılması doğru bir karar, Katılıyorum.
Kaldırılması yanlış bir karar, Katılmıyorum.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 44 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Ailenizi konsere götürün “23 Nisan Özel Konseri” - 22.04.2009“23 Nisan Özel Konseri”                                                      MEB, 20.30
Al Dente İkilisi, müzikli-komedi

Christian Plouvier, flüt 
Hakan Ali Toker, piyano

Konuk Sanatçılar:
Akyurt Çocuk Korosu    Pınar Alpay Yüksel, şef
Cem Anıl, piyanist
Halil Uğur Kutlu, sürpriz enstruman

Belçika’nın tanınmış ve çok yönlü uluslararası flüt sanatçılarından olan Christian Plouvier ve Ankara’da başladığı eğitimini Amerika'da tamamlayan piyanist-besteci Hakan A. Toker'den oluşan Al Dente İkilisi,   23 Nisan’da çocuklara yönelik özel, bir o kadar da eğlenceli bir programla festivalde ilk kez yer alacak.

Sürprizlerle dolu bu özel müzikli komedi gösterisi, çocuklara olduğu kadar büyüklere de kahkaha ve müzik dolu anlar yaşatacak.

Uluslararası kariyerlerini klasik müziğin yanısıra farklı müzik türlerindeki konserler, masterclass, kayıtlar ile sürdüren sanatçılarımızdan Plouvier'yi Ankaralı dinleyiciler, en son Hacettepe Senfoni Orkestrası eşliğinde arpist Duygu Aydoğan ile verdiği başarılı bir 2008'e Veda konserinden Hakan A. Toker'i ise doğaçlama resitalleri, Tanini grubunun Türk-batı sentezi çalışmaları ve Yıldız İbrahimova ile verdiği caz konserlerinden hatırlayacaklardır.

Konserin konukları ise Sevda-Cenap And Müzik Vakfı bünyesinde çalışmalarını sürdüren şef Pınar Alpay Yüksel yönetimindeki  15 yılda 100'ün üstünde konser vermiş Akyurt Çocuk Korosu ile piyanoda kendi bestelerini seslendirecek olan 1996 doğumlu tenis şampiyonu ve fizik alanında da ödüllü,  10 yaşında doğaçlama çalmaya ve beste yapmaya başlayan küçük dahi Cem Anıl .

www.ankarafestival.com

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020