Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1770
5 Ağustos 2020 tarihinde yapılacak olan CSO Stajyer sanatçı sınavı şartnamesi hükümleri, CSO gibi standardı yüksek bir orkestraya stajyer sanatçı seçmek için yeterli midir?

Yeterlidir.
Yeterli Değildir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 37 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Ankara'nın Festivalinde Orkestra Haftası - 14.04.2009Türkiye'nin önde gelen orkestraları başkentin sanatsal etkinliğinin bir göstergesi olarak Ankara'nın Festivali'nde. Uluslararası Ankara Müzik Festivali için el ele veren başkentin müzikal kurumları  “Ankaralılık” ruhunu Festivale taşıyor.

Kurucuları ve faaliyetleri ile Ankara’ya malolmuş ve evrensel çoksesli müziği yaşamın bir parçası haline getirmek için çalışan Sevda-Cenap And Müzik Vakfı tarafından ''Başkent’e yaraşır bir festival'' hedefiyle sürdürülen Uluslararası Ankara Müzik Festivali’nin geleneklerinden belki de en yerleşmiş olanı Türkiye’nin ilk çoksesli müzik hareketinin başladığı, ilk müzik kurum ve okullarının kurulduğu kültür başkenti Ankara’nın müzikal kapasitesinin yansıtılması ve şehrimiz sanatçılarının programda her yıl yer alması.

Orkestra Akademik Başkent, Ertuğ Korkmaz (şef), Emre Şen (piyano), 2008 Yılı Vakıf Onur Ödülü Altın Madalyası sahibi Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, Hüseyin Sermet (piyano), Bilkent Senfoni Orkestrası, Işın Metin (şef), Şefik Kahramankaptan (libretto),Yiğit Aydın (besteci), Ankara Devlet Opera ve Balesi Orkestra ve Korosu,  Naci Özgüç (şef), Aykut Çınar (tenor), Mustafa Erdoğan (besteci), Gülce Çelik Erdoğan (libretto)  26. Uluslararası Ankara Müzik Festivali'nin ikinci haftasının ev sahibi kurum ve sanatçıları 

Festivali de bugünlere taşıyan tüm başkentli destekleyiciler, sanatçılar  ile izleyicilere bir kez daha teşekkürlerimizle...Ankara Baharı Müzikle Daha Güzel

Orkestra Akademik Başkent                                                         
Ertuğ Korkmaz, şef
Emre Şen, piyano

Başkent Üniversitesi Müzik Bölümü bünyesinde kurulan Ankara’nın genç orkestralarından Orkestra Akademik Başkent, şef Ertuğ Korkmaz ve Sanat yönetmeni Lütfü Erol’un yönetiminde çalışmalarını aralıksız sürdürmektedir.

Orkestranın solisti 1973 doğumlu Emre Şen. İtalyan basınının “Piyanonun şeytani meleği” diye tanımladığı Şen, 1990 yılından itibaren kazandığı uluslararası ödüllerle dikkat çekmiştir. Solistlik kariyerini uluslararası alanda başarıyla sürdüren ve  Bilkent Üniversitesi’nde eğitim vermekte olan sanatçının yeteneği ve karizması tartışılmaz.

Müzik yönetmeni ve daimi şefleri besteci Ertuğ Korkmaz yönetimindeki Orkestra Akademik Başkent Chopin ustası piyanist Emre Şen'e Chopin'in Mi Minör Piyano Konçertosu'nda eşlik edecek.

Yüksel Erimtan ve Başkent Üniversitesi'nin katkılarıyla gerçekleşecek konser 15 Nisan Çarşamba Saat.20.30'da MEB Şura Salonu'nda.

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası                                        
Martin Fischer-Dieskau, şef
Hüseyin Sermet , piyano

Cumhuriyet tarihimizin köklü orkestralarından ve SCA Müzik Vakfı 2008 Onur Ödülü madalyası sahibi Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası  bu konserde H.Ü. Ankara  Devlet Konservatuarı’nda yetişen   devlet sanatçılarımızdan Hüseyin Sermet ile başkentli seyircilerle buluşuyor.

Avrupa'da ödüllerle süslediği yaklaşık 30 yıllık müzik serüveni geride bırakan piyanist Amerika'dan Japonya'ya yılda 50 konser ve farklı ülkelerde verdiği yüksek lisans dersleri ile uluslararası kariyerini sürdürüyor.

Bugüne dek dünyanın dört bir yanından elliden fazla orkestra yöneten Martin Fischer-Dieskau orkestranın şefi.

16 Nisan Perşembe akşamı Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası'nın katkılarıyla gerçekleşecek 26. Festivalin ikinci haftasının tek yabancı sanatçısı şef Martin Fisher Dieskau yönetimindeki Hüseyin Sermet'in solist olduğu konser orkestranın yenilenen salonunda saat 20.30'da başlayacak. Gecede Mendelssohn'un Bir Yaz Gecesi Rüyası ve Piyano Konçertosu
ile Stravinski'nin Ateş Kuşu Bale Suiti yorumlanacak.

Bilkent Senfoni Orkestrası
Işın Metin, şef
Dima Tkachenko, keman

Ülkemizin önde gelen senfoni orkestralarından biri olan BSO Nisan Festival Konseri ile Ankaralı seyircilerle tekrar buluşuyor…

Ankara
’da, Bilkent Üniversitesi öğretim üyesi olan çeşitli ülkelerden sanatçılar ile aynı üniversitede doktora düzeyinde çalışmalar yapan genç sanatçılardan oluşan senfoni orkestrası. Türkiye’nin ilk özel, akademik, uluslararası sanat topluluğu olma özelliğini taşır.

Bilkent Senfoni Orkestrası (BSO), Eylül 1993'te Bilkent Üniversitesi'nin bir sanat projesi olarak kuruldu. “Sinfoniette” tanımına uygun bir topluluk olarak çalışmalarına başladı. Yapısında bir Akademik Oda Orkestrası ve bir Yaylı Çalgılar Topluluğu barındırması nedeniyle senfoni orkestrası olmasının yanı sıra bir Orkestralar Topluluğudur. Topluluk, her yıl 60’tan fazla konser vermekte, ayrıca televizyon, radyo ve cd kayıtları yapmaktadır.

17 Nisan Cuma akşamı Bilkent Üniversitesi ve Türk Eğitim Vakfı'nın katkılarıyla gerçekleşecek Bilkent Senfoni Orkestrası'nın konserine sıra geliyor. Bilkent Konser Salonu'nda gerçekleşecek konserin başlama saati 20.30. Şef Işın Metin yönetimindeki orkestra keman sanatçısı Dima Tkachenko'ya Walton'un Keman Konçertosu'nda eşlik edecek. Ankaralılar Librettosu Şefik Kahramankaptan'a bestesi Yiğit Aydın'a ait Saygun Emre Operası'ndan Bir Kesit eserinin Dünyada ilk seslendirilişine tanıklık edecek.

Ankara 1923                                                                         18 Nisan,
MEB, 20.30
Korolu Senfonik Şiir

Ankara Devlet Opera ve Balesi Koro ve Orkestrası
Naci Özgüç, şef
Aykut Çınar, solist

Libretto : Gülce Çelik Erdoğan
Beste: Mustafa Erdoğan

Kurtuluş Savaşı sonrasında kurulan ve başkenti Ankara olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kuruluşuna kadar yaşadığı olağanüstü kötü günler ve yok olma tehlikesi sonrasında, Atatürk ve silah arkadaşları, umutsuzluğu umuda çevirmiş ve bu umutla yeni bir devlet kurmuşlardır. ‘‘Ankara 1923’’ adlı eser; 27 Aralık 1919 tarihinde Atatürk’ü Ankara Dikmen’de karşılayarak bu savaşa katılan ve Anadolu’nun yurt edinilmesinde önemli etmenlerden biri olan Seymenler ve 27 Aralık 1932 tarihinde kurdukları Ankara Kulübü Derneği tarafından, o günlerin anısına Türk halkına armağan olarak besteletilmiştir. Eserin Dünya Prömiyeri Ekim 2008’de yapılmıştır.

18 Nisan Cumartesi gününe gelindiğinde ise Ankara'nın Festivali'nde “Ankara 1923” isimli eserle sahne Ankara Devlet Opera ve Balesi Orkestra ve Korosu'nun. Bestesi Mustafa Erdoğan'a  ve librettosu Gülce Çelik Erdoğan'a ait Korolu Senfonik Şiir'i  şef Naci Özgüç  yönetiyor ve solist tenor Aykut Çınar

Ankara Devlet Opera ve Balesi ile Ankara Kulübü’nün katkılarıyla gerçekleşecek konser saat 20.30'da MEB Şura Salonu'nda

www.ankarafestival.com
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020