Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1762
Güzel Sanatlar Fakülteleri ve benzeri okulların yetenek giriş sınavlarının YÖK tarafından kaldırılması konusunda ne düşünüyorsunuz?

Kaldırılması doğru bir karar, Katılıyorum.
Kaldırılması yanlış bir karar, Katılmıyorum.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 66 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Hırvatistan'dan “Big Band” - 08.04.2009Başkentte müzikal bir baharın müjdecisi Uluslararası Ankara Müzik Festivali'nde caz rüzgarı... Sevda-Cenap And Müzik Vakfı tarafından 26. kez düzenlenen Uluslararası Ankara Müzik Festivali, 4 Nisan tarihindeki görkemli açılışının ardından tüm hızıyla devam ediyor.

Festivalin Avrupalı konuklarından Fransız şarkıcı Sapho’nun ardından müzikal tınılar  Hırvatistan'dan geliyor. Sanat yönetmenleri ve şefleri Sigi Feigl yönetimindeki HGM Caz Orkestrası ses cambazı  Yıldız İbrahimova’nın solist olarak katılacağı konserle başkentlilerle  buluşacak.

Hırvat asıllı 20 ve 30 yaş arası genç caz müzisyenlerinden oluşan HGM Caz Orkestrası, 2002 yılında Jeunesses Musicales Uluslararası Kültür Merkezi'nde kurulmuştur. Son 5 yıl içinde 150'den fazla uluslararası konser veren ve repertuarlarında Duke Ellington, Astor Piazzolla, Pat Metheny, Count Basie müzikleri olan big band, Tito Puente, Bob Mintzer, Bobby Shew gibi pek çok konuk solist sanatçıya eşlik etmiştir.

Türkiye'de Sevda Cenap And Müzik Vakfı tarafından temsil edilen Jeunesses Musicales International'ın (Dünya Gençlik Müzik Birliği) önemli caz topluluklarından biri olarak kabul edilen orkestra ilk kez Türkiye'de...

Solist Yıldız İbrahimova ise, küçük yaşta başladığı müziğe başta Sofya Çocuk Müzik Okulu'nda piyano eğitimi alıp, ardından Sofya Müzik Lisesi'ni ve Devlet Müzik Akademisi'ni bitirerek devam etti. Sanatçı, dört oktavlık sesi ile tüm dünyada tanınan, yaşayan en iyi doğaçlama yeteneğine sahip kadın caz sanatçılarından biri olarak bilinir...

Aydıner Şirketler Grubu'nun katkılarıyla gerçekleşecek olan ve bilet fiyatı 25 TL olarak belirlenen konser, 8 Nisan Çarşamba günü saat 20:30’da MEB Şura Salonu’nda izleyicilerini bekliyor.


www.ankarafestival.com

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020