Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1765
Ülkemizde düzenlenen Müzik Festivalleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Halkın müzik zevkinin kalitesinin yükseltilmesinde bir katkısı yoktur.
Lokal müzik eylemleridir, sınırlı sayıda dinleyici kitlesine hitap etmektedir.
Sayıları çok azdır, bu nedenle artırılmalı, daha geniş halk kitlesine ulaşılmalıdır.
Müzik Festivallerine yapılacak akademik işbirliği ile eğitim-öğretim hüviyeti kazandırılmalıdır.
Ülkemizde yeterli sayıda müzik festivali yapılmakta ve yeterli sayıda dinleyiciye ulaşmaktadır.
Ülkemizin daha önemli sorunları var, şimdi festivalin sırası değil.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 30 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Ünlü sopranodan ünlü tenora bir milyon dolar - 24.02.2009İspanyol opera sanatçısı Placido Domingo, opera sanat›na yapt›ğı katkılarından dolayı bu yıl ilk kez verilen Birgit Nilsson ödülüyle onurlandırıldı.

Domingo, klasik müzik dalında verilen en büyük ödül olan bir milyon doların sahibi oldu. Luciano Pavarotti ve Jose Carreras’la dünyanın en büyük üç tenorundan biri olan Placido Domingo, opera şarkıcılığını daha popüler bir hale getirmek için çok çalışmıştı. Dünyanın en yetenekli tenorlarından biri olan Domingo, 128 farklı rolü duygulu ve anlat›m gücü yüksek sesiyle yorumlamıştı. Aynı zamanda Washington National ve Los Angeles Operaları’nın da orkestra şefliğini yapan sanatçı, müzik eğitimine Mexico Konservatuvarı’nda başlamıştı. Önceleri piyano ve şeflik eğitimi alan Domingo, çok geçmeden şarkı söylemek için yaratıldığını keşfetti.
İsveçli opera şarkıcısı Birgit Nilsson, 2005 yılında hayatını kaybetmeden önce ödülün adına düzenlenmesiyle ilgili gerekli taleplerde bulunmuş ve vasiyetini açıklamıştı. Başarılı soprano, ölmeden önce içinde ilk ödülün Placido Domingo’ya verilmesini istediğine dair bir not içeren mühürlü bir zarf bırakmıştı. Ödül komitesi, zarfın içindeki ismin 10 yıla yakın süredir gizli tutulduğunu belirtti. Nilsson, 1969’da başlayarak kariyeri boyunca pek çok defa Domingo ile aynı sahneyi paylaşmıştı.

Domingo’ya ödülü, yılın sonuna doğru İsveç’in başkenti Stockholm’deki İsveç Kraliyet Opera Salonu’nda yapılacak olan ödül töreninde takdim edilecek.

AA
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020