Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1765
Ülkemizde düzenlenen Müzik Festivalleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Halkın müzik zevkinin kalitesinin yükseltilmesinde bir katkısı yoktur.
Lokal müzik eylemleridir, sınırlı sayıda dinleyici kitlesine hitap etmektedir.
Sayıları çok azdır, bu nedenle artırılmalı, daha geniş halk kitlesine ulaşılmalıdır.
Müzik Festivallerine yapılacak akademik işbirliği ile eğitim-öğretim hüviyeti kazandırılmalıdır.
Ülkemizde yeterli sayıda müzik festivali yapılmakta ve yeterli sayıda dinleyiciye ulaşmaktadır.
Ülkemizin daha önemli sorunları var, şimdi festivalin sırası değil.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 30 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Gülsin Onay VAI etiketiyle Amerika’da - 02.02.2009Gülsin Onay’ın Bilkent Senfoni Orkestrası eşliğinde verdiği konserlerde canlı kaydedilen DVD, katalogundaki önemli yorumcular ile öne çıkan VAI Müzik etiketiyle ABD’de geçtiğimiz hafta piyasaya sunuldu.

Gülsin Onay, bu DVD'de Grieg'in la minör Piyano Konçertosu ile Saint-Saens'ın 2. Piyano Konçertosu'nu yorumluyor. Bilkent Senfoni Orkestrası'nı ilk eserde Emil Tabakov ve ikinci eserde Avi Ostrowsky yönetiyor.

Daha önce Leyla Gencer’in kayıtlarını yayınlayan VAI Müzik, geçmişin büyük yorumcularının yanı sıra günümüzden de seçkin örneklere yer veriyor. Katalogunda David Oistrakh, Martha Argerich, Kiri te Kanawa gibi sanatçıların bulunduğu firma, önümüzdeki günlerde Gülsin Onay’ın Miami Uluslararası Piyano Festivali kapsamında verdiği konserlerin kaydını da DVD olarak yayınlayacak.

1973’ten bu yana ABD’de düzenli olarak gerçekleştirdiği konserlerde hayran kitlesini sürekli arttıran ünlü virtuozumuz, geçen yıl Miami Piyano Festivali’ndeki resitali ve konçerto performanslarıyla büyük övgü toplamıştı. Eleştirmenler Onay’ı resitalde “dram ve zarafetin ideal bileşimi” şeklinde tanımlarken, Chopin 2. Piyano Konçertosu’nu yorumunu da, “güçlü ve doyurucu olmakla kalmıyor, aynı zamanda son derece kişisel dokunuşlara sahip ve özgün” olarak değerlendirmişlerdi.

“Gülsin Onay in Concert” adıyla piyasaya çıkan DVD, yurtdışındaki çeşitli müzik mağazalarının internet siteleri üzerinden sipariş verilebilir. Bunların arasında VAI’nin yanı sıra Amazon, Arkiv Music gibi siteler yer alıyor.

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020