Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 17
Sayı: 1807
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 19 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

‘Bir Ses Yunus Bir Nefes Hacı Bektaş' konserinde “Sordum Sarı Çiçeğe” ilahisini seslendiren Sibel Can, “Allah bana yıllar sonra AKM'de bu güzel salonda, bu ilahiyi söylemeyi nasip etti” dedi. - 19.11.202129 Ekim'de açılışı yapılan Taksim’deki Atatürk Kültür Merkezi, İstanbul 3. Uluslararası Halk Müzikleri Festivali konserine ev sahipliği yaptı.

11 Kasım’da başlayan Türkiye’nin tek halk müzikleri festivalinin kapanışında Sabahat Akkiraz, Yavuz Bingöl, Sibel Can, Kubat ve Şefika Kutluer şarkılarını seslendirdi. Festival kapsamındaki ‘Bir Ses Yunus Bir Nefes Hacı Bektaş' konserinde Sibel Can’ın seslendirdiği “Sordum Sarı Çiçeğe” ilahisi ise tüm dikkatleri çekti.

Sahnede büyük bir mutlulukla ilahisini söyleyen Sibel Can, konser çıkışında da duygularını anlattı. Konser için teklifin Yavuz Bingöl'den geldiğini ve hemen kabul ettiğini dile getiren şarkıcı, “Küçücükken mevlitler olurdu. Aile büyüklerimiz veya yakınlarımızı kaybettiğimizde 40’ında, 52’sinde evlerde dinlediğim an çok duygulanıp ağlardım ben bu 'Sordum Sarı Çiçeğe’ ilahisi söylenirken. Allah bana yıllar sonra AKM'de bu güzel salonda, bu ilahiyi söylemeyi nasip etti. Onun mutluluğu bende apayrı. Çok güzel proje, çok mutlu oldum. İleride bir ilahi albümü neden olmasın. Her şeyi söylemek isterim, ben yorumcuyum.” ifadelerini kullandı.