Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 17
Sayı: 1807
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 19 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Haberimiz ile gündeme gelen Atatürk Kültür Merkezi orkestra çukuru kapasitesi sorunu TBMM plan ve bütçe komisyonunda gündeme getirilecek! - 18.11.2021CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, haberimiz ile gündeme gelen, Atatürk Kültür Merkezi’nin orkestra çukuru üzerine yarın TBMM Plan Bütçe Komisyonunda, Kültür ve Turizm Bakanlığı’na konu ile ilgili kamu zararını gündeme getirecek.

29 Ekim 2021’de açılan Atatürk Kültür Merkezi’nin tanıtım toplantısında 118 kişilik bir orkestra çukuruna işaret edilirken, zaman içinde orkestra çukurun 93 metrekarelik olduğu ve ancak 70 kişi civarında bir kapasiteye sahip olduğu ortaya çıktı.

Teknik olarak, bir orkestra sanatçısının enstrümanı ile birlikte en az 0,91 metrekareye, ortalama olarak 1,7 metrekareye, en rahat koşullarda ise 2,1 metrekareye oturabileceği mümkün iken, 93 metrekarelik bir orkestra çukuruna 118 sanatçının sığmayacağı gerçeği orta durmaktadır.

Bu konuda yaptığımız haber her ne kadar kimi medya tarafından haber niteliği görülmediği için haber olarak yinelenmezken, sonuçta CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi’nin ilgilenmesi üzerine TBMM’ye taşınıyor.

Bu haberi yapmamızdaki amaç, İstanbul Devlet Opera Orkestrası’nın münavebe ile görev almasının önüne geçmek ve İstanbul dahil 5 bölgedeki opera  müdürlüklerinin orkestra çukurlarının genişlemesini sağlamaktır.

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021