Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 16
Sayı: 1804
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 19 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Türk Sanat Müziği'nin usta isimlerinden, koro şefi ve devlet sanatçısı İnci Çayırlı Teşvikiye Camii'nde düzenlenen cenaze töreniyle son yolculuğuna uğurlandı. - 03.09.202186 yaşında hayatını kaybeden Türk Sanat Müziği sanatçısı, koro şefi İnci Çayırlı için ilk tören Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda düzenlendi. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un da katıldığı buradaki törenin ardından İnci Çayırlı'nın cenazesi son yolculuğuna uğurlanacağı Çayırlı Teşvikiye Camii'ne getirildi. Törene usta sanatçının kızı Canan Atalay, sanat camiasının tanınmış isimleri ve sevenleri katıldı.

İnci Çayırlı’nın kızı Canan Atalay, “Türkiye’nin bir duayeni, benim de annem gitti. Hak ettiği gibi uğurlanıyor, mekânı cennet olsun. İyi bir anne, muhteşem bir sanatçıydı. Sanatçılığı hakkında konuşmak benim haddime değil ama bütün Türkiye’nin takdirini almış, hocaların hocasıydı. Burada olanların hepsi onun öğrencileri” dedi.

Cenaze törenine katılan sanatçı Çelik Erişçi, “İnci Hoca bizim kıymetlimizdi. Türkiye’de bir geleneği temsil eden nesildendi. O neslin içerisindeki ilkeleri, varlığında, sanatında, vücudunda taşımış bir zarafet abidesiydi. Klasik Türk Müziğine katkıları, kattığı değerler çok büyük” diye konuştu.

Usta isim İnci Çayırlı, Teşvikiye Camii'nde cuma namazını müteakip kılınan cenaze namazından ardından Nakkaştepe Mezarlığı'na toprağa verildi.

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021