Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 16
Sayı: 1804
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 30 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Hollanda’da ikamet eden 24 yaşındaki genç şarkıcı Beyza Aydın maksi single’ı ile müzik dünyasına adımını attı! - 31.05.2021Şarkıcı Beyza Aydın, ‘Tadı Yok’ adlı parçasıyla müzik dünyasına ilk adımı attı. Hollanda’da yaşayan ve aynı zamanda psikoloji öğrencisi olan 24 yaşındaki genç sanatçı, ilhamını hafta sonları çalışğı İtalyan lokantasından alıyor.

Müzik dünyası genç sanatçılarla renklenmeye devam ediyor. Son olarak Hollanda’nın Zwolle
şehrinde yaşayan 24 yaşındaki Türk şarkıcı Beyza Aydın, 3 şarkıdan oluşan maxi single çalışmasıyla müzik dünyasına ilk adımı attı. Single’a ismini veren ‘Tadı Yok’ şarkısının video klibi 18 Mayıs’ta tüm dijital platformlarda yayınlanan Aydın, “Bu çalışma, profesyonel anlamda müzik dünyasına attığım ilk adım olması bakımından çok kıymetli. Temennim, yeteneğine güvenen her gence inandığı yolda ilerlemeye devam etmesi için güç verebilmek” dedi.

Müzik kariyerinin yanında pek çok alanda kendini geli
ştirmeye devam eden Aydın, “Aslında pazarlama ve iletişim mezunuyum. Şimdi ise Hollanda’da Saxion Üniversitesi’nin Psikoloji bölümünde eğitim alıyorum. Hafta sonları küçük ama tatlı bir İtalyan lokantasında çalışıyorum. Bunun en çok keyif aldığım yanı, her gün farklı hikayeleri olan insanlarla sohbet etmek. Bu benim için büyük bir ilham kaynağı” diye konuştu.

Müzikle küçük ya
şta anne ve babası sayesinde tanışğını söyleyen Beyza Aydın, kariyer yolculuğuna yön veren isimlere de değindi. Aydın, “Evde, arabada sık sık müzik dinlenir, şarkılar söylenirdi. Ayna, Kıraç, Muazzez Ersoy, Kubat gibi sanatçılarla o zamanlar tanıştım. Yaşım ilerledikçe müziğe olan merakım da arttı. Lise döneminde müziğe olan merakım beni şan dersileri almaya yöneltti. Bu süreçte daha çok İngilizce parçalar dinlemeye başladım. Radiohead, Muse, Lana Del Rey, Beyonce, Christina Aguilera ve Amy Winehouse idollerim arasındaydı. Ama kendimi hiçbir zaman kısıtlamadım. Pop, Rack, Jazz, Türk Sanat Müziği, R&B ve Arabesk başta olmak üzere pek çok tarzda şarkı söylemeye devam ettim. İlerleyen zamanlarda dansa da merak sarıp, street dance/hiphop eğitimi almaya başladım ve profesyonel dans ekipleri ile ulusal çapta düzenlenen dans yarışmalarına katıldım. En büyük hedefim, çok yönlü bir müzisyen olmak” ifadelerini kullandı.

DHA

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021