Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 16
Sayı: 1804
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 24 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

ABD Florida Eyaleti Pensacola Senfoni Orkestrası 2022 yılı konser takvimindeki çocuk konserini 23 Nisan 2022’de gerçekleştirecek. - 20.05.2021Amerika Birleşik Devletleri’nin Florida Eyaleti’ne bağlı Pensacola şehrinde faaliyet gösteren ve şehrin adını alan Pensacola Senfoni Orkestrası her yıl gerçekleştirdikleri çocuk konserlerinin 2022 yılı programında, 23 Nisan 2022 günü gerçekleştireceği konseri, dünyanın tek çocuk bayramı olan Türkiye Cumhuriyeti 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na adadı.

Orkestranın tek Türk üyesi
 Keman sanatçısı Burcu Göker, orkestra yönetiminin bu kararı almasından çok mutlu olduğunu belirtirken orkestra ve söz konusu konser hakkında gazetemize şu açıklamayı yaptı: “Orkestramızın en büyük özelliği yıllarca beraber çalışğımız için büyük bir aile gibi olmamız. Uzun yıllardan beri yılda bir kere mutlaka çocuk konseri gerçekleştiriyor Pensacola Senfoni Orkestrası. 2022’de bu çocuk konserini 23 Nisan’da gerçekleştireceğiz. Orkestramızın bir başka özelliği de Amerikalıların yanı sıra, başka ülkelerden gelmiş insanların da olması. (Rus, Romanya, Güney Kore, Kolombiya, vs..) Hepimizin ortak dilinin müzik olması… Çok demokrat bir ortamda, din, dil, ırk ayrımı yapılmaksızın ortak bir amaçta, müziğin insanlara ulaşması için canla başla çalışmamız…”

Amerika Birleşik Devletleri’nin Florida Eyaleti’ne bağlı Escambia ilçesinin merkezi olan şehrin orkestrası Pensacola Senfoni Orkestrası;  19. yy sonları ile 20.yy başlarında bölgede gelişen müzik hareketlerinin sonucunda Almanya’nın Leipzig Devlet Konservatuarı’nda müzik tahsili yapmış Alman müzisyen John W. Borjes tarafından 1926 yılında kurulmuş ve 95 yıldır aralıksız olarak faaliyetini sürdüren bir şehir orkestrası. Orkestranın şefliğini ve müzik direktörlüğünü Peter Rubart, orkestra müdürlüğünü Bret Barrow yaparken orkestranın Konzertmaister (baş kemancı)’liğini  Leonid Yanoskiy yapıyor. Orkestranın tek Türk sanatçısı Burcu Göker orkestranın 1. Keman gurubunda yer alıyor.

Bu incelikli dü
şünceleri için Pensacola Senfoni Orkestrası Şef ve yöneticilerine Mavi Nota e-Müzik Gazetesi olarak teşekkür ediyoruz. Sevgili Burcu Göker’e müzik yaşamında başarılar diliyoruz.

Foto
ğraf: Pensacola Senfoni Orkestrası ve tek Türk sanatçısı Kemancı Burcu Göker

Pensacola Senfoni Orkestrası

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021