Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 16
Sayı: 1807
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 22 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Günümüz Eğitim Sistemimizde Müziğin Önemli Olmasının Beş Nedenini blog yazarı Ashley Helsey yazdı! - 11.04.2021Okul müfredatı her zaman bir tartışma konusu olmuştur ve birçok hükümet tartışmasının merkezinde yer almıştır. Bir dönem müzik ve sanat gerekli görülmedi ve hala zorunlu ilköğretim sonrası okul değildir. Bununla birlikte, müziğin beyin aktivitesini uyardığı, üretkenliği artırdığı ve genel sağlık, özellikle de zihinsel sağlık üzerinde olumlu bir etkisi olduğu gösterilmiştir. Müziğin genç yetişkinler olarak büyüyüp olgunlaştıkça hem eğitim sistemi hem de çocukların yaşamları için kesinlikle çok önemli olmasının beş nedeni şunlardır:

1: Müzik Beyin Aktivitesini Uyarır -

Kimse bunu Draft Beyond ve
İngiltere'deki Araştırma gazetelerinde bir müzik blog yazarı olan Athena Morales'ten daha iyi söylemedi. Doğru bir şekilde şunları söyledi: “Müziğin her zaman beyin aktivitesini uyardığı ve üretkenliği artırdığı bilinmektedir. Müzik aynı zamanda yaratıcılığı teşvik eder ve öğrencileri rahatlatır. " Müzik matematiktir. Ritim tarafından yönlendirilir ve doğal olarak dopamin gibi beyin kimyasallarını artırır. Bu, çikolata yemekten, yoğun bir koşucunun tizinden ve hatta seksten üretilen aynı beyin kimyasalıdır! Kısacası müzik insanı mutlu ediyor. Müzik sadece beyin aktivitesini uyarmakla kalmaz, aynı zamanda genel olarak yaşamdaki performans üzerinde genel bir etkiye sahiptir; özellikle bu durumda, eğitim söz konusu olduğunda.

2: Müzik, Sosyal Ba
ğlantıları Artırır -

Basit görünebilir, ancak müzik insanları birbirine ba
ğlar. Sıklıkla birine benzer bir müzik zevkine sahip olmanın bir bağı derinleştirdiği söylenir. Demek istediğim, bir düşünün, en iyi anılarınızdan bazıları muhtemelen en iyi arkadaşlarınızla bir arabada, bir konserde veya festivalde müziğe eşlik ediyor. Müzik, yukarıda belirtildiği gibi dopamin üretir. Bu beyin kimyasalı mutluluğu artırır ve mutlu insanların sosyal olma ve çevrelerindeki insanlarla anlamlı bir şekilde etkileşime girme olasılığı daha yüksektir. Bu, tüm yaş grupları için geçerlidir, ancak özellikle dünyamızdaki daha etkilenebilir olanlar, çocuklarımız için.

3: Müzik Stresi Azaltır -

Hiç kulaklı
ğınızı takıp kendinizi sakinleştirmek veya aklınızı bir şeylerden uzaklaştırmak için "bölgelere ayırdınız" mı? Ben kesinlikle aldım. Ergenlik çağında şiddetli anksiyete ve panik atak geçiriyordum. Kendimi sakinleştirmek ve merkezimi bulmak için müzik dinler, hatta kendi kendime şarkı söylerdim. Müzik, herhangi bir zihni sakinleştirme konusunda doğuştan gelen bir yeteneğe sahiptir ve bu özellikle çocuklar için geçerlidir. Bu nedenle özel ihtiyaç okulları, müfredatlarında genellikle müziği yoğun bir şekilde içerir.

4: Müzik Önemli Ya
şam Becerilerini Öğretir -

E
ğitimde müzik dersleri disiplin, yaratıcılık ve organizasyon gibi gerekli yaşam becerilerini öğretir. Bir enstrümanı öğrenmek, tutarlı bir uygulama programı da dahil olmak üzere disiplin ve bağlılık gerektirir. Müzik yazmak ve bestelemek yaratıcılık, ritim ve yetenek gerektirir. Eğitimde müzik dersinde geliştirilen tüm bu beceriler, bunları okulda öğrenen çocuklar tarafından yetişkinliğe çekilebilir.

5: Müzik E
ğlencelidir! (Ve Pozitif Ruh Sağğını Artırır)

Ve son olarak, ama en önemlisi, müzik e
ğlencelidir! Müziğin, depresyonu azaltmak da dahil olmak üzere ruh sağğı üzerinde kalıcı etkileri olduğu bilinmektedir. Müzik, bazen sıkıcı olan tarih ve matematik derslerine eğlenceli bir unsur getiriyor. Writinity'de ve Son dakika yazılarında öğretmen olan Regina Theos, eleştirmenlerce beğenilen makalelerinden birinde şöyle yazdı: “Çocuklar eğlenirken daha kolay bağlantı kurarlar ve bir geçmişi olduğunda eğitim sistemine kızma veya ona isyan etme olasılıkları daha düşüktür. Buna bağlanması keyifli bir şey. "

Matematik, Tarih,
İngilizce vb.. . eğitim sistemi için çok önemlidir ve herhangi bir okul müfredatı için önemlidir; Ayrıca son zamanlarda müziğin bir çocuğun erken eğitimi için beden eğitimi dersleri kadar hayati önem taşıdığı kanıtlanmıştır. Olumlu ruh sağğını artırır ve gelecekte çocuğun depresyon riskini azaltır. Müzik öğrenmeyi eğlenceli hale getirir ve dopamini artıran bir müzik dersi, bugün eğitim sistemimizdeki çocuklar için etkili öğrenme olasılığını da artıracaktır. Müzik ruhu yatıştırır, üretkenliği artırır ve aynı zamanda değerli yaşam becerileri öğretir.

Ashley Halsey

Ashley Halsey, ülke çapında birçok projede yer alan Luckyassignments.com ve Gumessays.com'da profesyonel bir makale yazarı ve blog yazarıdır. Bunun yanı sıra, dört çocuğu olan tam zamanlı bir annedir. Seyahat etmekten, kitap okumaktan ve iş eğitimi kurslarına katılmaktan hoşlanıyor.

Kaynak:CMusic

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021